Ogłoszenia – 7 Niedziela Zwykła – 23.02.2020r.

7 Niedziela Zwykła

23.02.2020r.

 

 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafialnej Caritas.

 2. Jutro o godz. 18.45 w Sali na chórze spotkanie Środowiska Nowej Ewangelizacji. Tematem spotkania będzie poznawanie kolejnych rodzajów modlitwy.

 3. We środę rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a kancelaria będzie nieczynna. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 10 i 18.30. Przypominam, że tego dnia wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje zakaz spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby w wieku między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły. Przypominam też, że we wszystkie dni Wielkiego Postu, podobnie jak we wszystkie piątki w ciągu roku, obowiązuje nakaz powstrzymania się od udziału w zabawach. Od Środy Popielcowej przy obrazie Jezusa Miłosiernego będzie stał kosz na wielkopostne dary, a szczególnie na żywność o przedłużonym terminie ważności dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas.

 4. W okresie Wielkiego Postu będą sprawowane nabożeństwa pasyjne:– Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Po zakończeniu nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

  – Gorzkie żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.

  Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

 5. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni o ducha pokuty. Proszę też o indywidualną modlitwę w tej intencji.

 6. W piątek Msza Święta o godz. 17 odprawiona będzie za naszą wspólnotę, z racji przypadającej tego dnia 32 rocznicy erygowania, czyli powstania naszej parafii. Pamiętajmy tego dnia o wzajemnej modlitwie za siebie i za zmarłych parafian.

 7. Również w piątek, w ramach przygotowań do beatyfikacji Prymas Tysiąclecia, przejdzie ulicami Starego Miasta w Warszawie, Droga Krzyżowa z rozważaniami Stefana kard. Wyszyńskiego. Połączona ona będzie z uroczystym wprowadzeniem do katedry warszawskiej odrestaurowanego Cudownego Krucyfiksu z Kaplicy Baryczków. Rozpoczęcie o godz. 17.30 w kościele Nawiedzenia NMP, przy ul. Przyrynek 2 na Nowym Mieście.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcji parafialne, które będą trwały do środy włącznie. Msze Święte w tygodniu z nauką rekolekcyjną o godz. 10 i 18.30. Poprowadzi je o. Kazimierz Synowczyk, gwardian, czyli przełożony klasztoru o. kapucynów w Warszawie. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne poświęcone będą osobie św. o. Pio.

 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie, a po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo Eucharystyczne, z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 10. W tym roku o przygotowanie wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego proszę mieszkańców Stefanowa.