Ogłoszenia – 1 Niedziela Wielkiego Postu – 01.03.2020r.

1 Niedziela Wielkiego Postu

01.03.2020r.

 

 1. Nasze rekolekcje potrwają do środy włącznie. Jutro, we wtorek i w środę Msze Święte o godz. 10 i 18.30.

 2. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne:

  – Gorzkie żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9. Przypominam, że część Rozmowa duszy z Matką Bolesną śpiewamy na głosy. Zwrotki nieparzyste kobiety. Zwrotki parzyste mężczyźni.

  – Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30; po zakończeniu nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

  Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

  Przypominam też, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary – żywność o przedłużonej dacie trwałości.

 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna, a w liturgii: we środę – święto św. Kazimierza królewicza

 4. Jutro o godz. 18.10 – modlitwa wypominkowa, a o godz. 18.30 Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach.

 5. We wtorek przypada rocznica nominacji Kazimierza kard. Nycza na pasterza naszej archidiecezji. Podczas Mszy Świętej o godz. 10 odśpiewamy hymn „Ciebie, Boga wysławiamy”. Proszę też o osobistą modlitwę za niego, również w środę z racji imienin.

 6. W środę nie będzie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 7. W czwartek z racji pierwszego miesiąca o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po jej zakończeniu Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji świętości kapłanów.

 8. W piątek – pierwszy miesiąca – od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa, a po niej Droga krzyżowa, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 9. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z drugim nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nowenna do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

 11. Od 28 lutego w kinach można oglądać film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ten kult ma w Polsce, w tym również w naszej parafii, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, a rodziny naszej parafii 5 lat temu podczas misji intronizacyjnych, o czym przypominają obrazy, które widziałem w wielu domach podczas kolędy. Zachęcam więc, do wybrania się do kina.