Ogłoszenia – 5 Niedziela Wielkiego Postu – 29.03.2020r.

5 Niedziela Wielkiego Postu

29.03.2020r.

  1. W związku z kolejnymi ograniczeniami podczas stanu epidemii informuję, że:

  • w kościele podczas Mszy Świętej i nabożeństw może być najwyżej 5 osób. Dlatego proszę, aby przede wszystkim, umożliwić uczestnictwo we Mszy Świętej osobom, które zamówiły daną intencję,

  • proszę o korzystanie z kolejnej dyspensy (udzielonej do odwołania) od uczestnictwa we Mszy Świętej udzielonej przez naszego ordynariusza Kazimierza kard. Nycza i oglądanie transmisji,

  • po każdej Eucharystii śpiewane są suplikacje,

  • nasz kościół jest codziennie otwarty w godz. od 8 do 20, w celu umożliwienia indywidualnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu,

  • każdego dnia przed Mszami i od godz. 19 do 20 można przystąpić do sakramentu spowiedzi (spowiedź ma miejsce przy obrazie Jezusa Miłosiernego),

  • odwołuję wszystkie spotkania grup parafialnych i związane z przygotowaniem do sakramentów,

  • zgodnie z prośbą arcybpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski każdego dnia modlę się w kościele sam, bez Waszego udziału, o godz. 20.30 odmawiając różaniec w intencji naszych parafian podlegających kwarantannie domowej, a także osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a ponadto o pokój serc i łaskę nawrócenia. Was zaś proszę, abyście w tym samym czasie w swoich domach odmawiali różaniec w duchowej łączności ze mną,

  • Nabożeństwa pasyjne sprawowane są bez zmian tzn. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30, Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9,

  • kancelaria parafialna i zakrystia są nieczynne. W wyjątkowych sytuacjach proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny.

2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom ul. Jastrzębskiej za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Proszę jednak, aby w tym roku nie zbierać ofiar na dekorację.

3. Z głębi serca dziękuję za inicjatywę parafian i za ofiary, które przelewacie na konto parafii.

4. W środę przypada rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej w naszej archidiecezji przez Kazimierza kard. Nycza. Za Jego osobę będę modlił się podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17 i proszę tego dnia o indywidualną modlitwę za Niego.

5. W czwartek przypada 15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Natomiast z racji pierwszego czwartku miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Nie będzie po niej Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji świętości kapłanów, proszę jednak o odmówienie jej prywatnie w domach.

6. W piątek – pierwszy miesiąca – o godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

7. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 17 nowenna do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.

8. W przyszłą niedzielę Msze Święte odbędą się, według wytycznych naszego ordynariusza, bez obrzędu błogosławieństwa palm, a po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, odbędzie się nabożeństwo eucharystyczne.