Ogłoszenia – 3 Niedziela Wielkanocy – 26.04.2020r.

3 Niedziela Wielkanocy
26.04.2020r.

1. Z głębi serca dziękuję za wszelkie ofiary oraz za inicjatywę parafian i za ofiary, które przelewacie na konto parafii. Informuję, że wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku za rok 2020.
2. Dziś rozpoczyna się XII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcam, aby w tym tygodniu przeczytać Ewangelię wg. św. Mateusza.
3. W tym tygodniu w liturgii: w środę – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, a w sobotę – przeniesiona z przyszłej niedzieli Uroczystość NMP Królowej Polski.
4. W czwartek przypada 6 rocznica śmierci mojego poprzednika ks. Stanisława Baranowskiego. Serdecznie zachęcam do modlitwy w jego intencji.
5. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawowane będą one w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.
6. W piątek –  pierwszy miesiąca – o godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe, a następnie majowe. Spowiedź w godz. 16-16.45 oraz 19-20.
7. W sobotę – pierwszą miesiąca – nie będzie nabożeństwa do św. Jadwigi. O godz. 17 Msza Święta w intencji Róż różańcowych naszej parafii. Intencja papieska do modlitwy na ten miesiąc jest intencją ewangelizacyjną i brzmi:  aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.
8. Ofiary składane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie. Po Mszy Świętej o godz. 11 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne.
9. W związku z ograniczeniami podczas stanu epidemii informuję, że:
– od w naszym kościele podczas Mszy Świętej i nabożeństw może być 20 osób (proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości między sobą oraz posiadać zakryte usta i nos),
– każdego dnia kościół otwarty jest w godz. od 8 do 20,
– każdego dnia w godz. od 19 do 20 możliwość przystąpienia do Komunii Świętej i skorzystania ze spowiedzi,
– w niedziele po każdej Mszy Świętej przez pół godziny udzielam Komunii Świętej osobom, które przyjdą do kościoła,
– każdego dnia o godz. 20.30 odmawiam sam w kościele różaniec o ustanie pandemii i we wszystkich intencjach z nią związanymi (Was proszę o duchową łączność ze mną).
10. Do nabycia jest Gość Niedzielny oraz majowy numer Małego Gościa Niedzielnego.