Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkanocy – 03.05.2020r. 

4 Niedziela Wielkanocy

03.05.2020r. 

 1. Z głębi serca dziękuję za wszelkie ofiary składane w kościele oraz te, które przelewacie na konto parafii. Informuję, że wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku za rok 2020.
 2. Również bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pracą, ofiarowaniem roślin i sadzonek przyczyniły się do udekorowania i upiększenia kościoła i terenu wokół niego (szczególnie terenu przy grocie Matki Bożej).
 3. Nabożeństwa majowe sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. Bardzo serdecznie zachęcam w tym roku do codziennego odmawiania modlitwy papieża Franciszka do Matki Bożej.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dlatego to składane dziś ofiary przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.
 5. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11, nabożeństwo eucharystyczne. Podczas nabożeństwa, w duchowej łączności z Jasną Górą, dokonam Aktu zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
 6. W tym tygodniu w liturgii: jutro – wspomnienie św. Floriana, w środę – święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek – uroczystość św. Stanisława, patrona Polski (z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne).
 7. Jutro o godz. 16.40 – modlitwa wypominkowa, a o godz. 17 Msza Święta za zmarłych.
 8. W czwartek, z racji pierwszego miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
 9. W piątek po Mszy Świętej o godz. 17 i nabożeństwie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 19.
 10. W związku z ograniczeniami podczas stanu epidemii informuję, że do odwołania:
 • w naszym kościele podczas Mszy Świętej i nabożeństw może być 20 osób (proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości między sobą oraz posiadać zakryte usta i nos),
 • każdego dnia kościół otwarty jest w godz. od 8 do 20,
 • każdego dnia w godz. od 19 do 20 możliwość przystąpienia do Komunii Świętej i skorzystania ze spowiedzi (spowiedź również na indywidualną prośbę po każdej Mszy Świętej),
 • w niedziele po każdej Mszy Świętej przez pół godziny udzielam Komunii Świętej osobom, które przyjdą do kościoła,