Ogłoszenia – 6 Niedziela Wielkanocy – 17.05.2020r.

6 Niedziela Wielkanocy

17.05.2020r.

1. głębi serca dziękuję za wszelkie ofiary składane w kościele oraz te, które przelewacie na konto parafii. Informuję, że wpłaty z dopiskiem „ofiara na cele kultu religijnego” można odpisać od podatku za rok 2020.

2. W związku ze zmianami ograniczeń informuję, że w naszym kościele we Mszy Świętej i nabożeństwach może uczestniczyć już 30 osób (proszę o zachowywanie bezpiecznej odległości między sobą oraz posiadać zakryte usta i nos). Dlatego od przyszłej niedzieli nie będę już w niedziele po Mszach Świętych udzielał Komunii Świętej.

3. Do kancelarii i zakrystii można też już przychodzić w celu załatwiania pilnych spraw.

4. Przypominam, że każdego dnia nasz kościół otwarty jest w godz. 8-20, a w godz. 19-20 jest możliwość przystąpienia do Komunii Świętej i skorzystania ze spowiedzi (spowiedź również na indywidualną prośbą po każdej Mszy Świętej).

5. Niestety w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną nasz ordynariusz odwołał parafialne procesje Bożego Ciała na zewnątrz kościoła.

6. Z tego powodu odwołuję tego dnia Rocznicę I Komunii Świętej, która miała się odbyć podczas Mszy Świętej o godz. 11. Rodziców, którzy chcieliby, aby ich dziecko przystąpiło do rocznicy proszę o kontakt.

7. Proszę też o kontakt rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej w celu ustalenia terminu i sposobu przebiegu uroczystości.

8. Nabożeństwa majowe sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. Bardzo serdecznie zachęcam do codziennego odmawiania modlitwy papieża Franciszka do Matki Bożej.

9. Jutro przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszam serdecznie na Mszę Świętą o godz. 17, podczas której będziemy dziękowali za osobę naszego świętego rodaka.

10. W piątek po Mszy Świętej o godz. 17 i nabożeństwie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 19.

11. Również w piątek rozpocznie się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Połączona ona będzie z nabożeństwem majowym.

12. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio, z racji 23 dnia miesiąca, a następnie Msza Święta. W tę sobotę nie będzie nabożeństwa do św. królowej Jadwigi.

13. Do nabycia jest prasa katolicka. Jest już do nabycia czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim komiks o Prymasie Wyszyńskim.