Ogłoszenia – 11 Niedziela Zwykła – 14.06.2020r.

11   Niedziela   Zwykła

14.06.2020r.

1. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w minionym tygodniu uczestniczyły w odpuście ku czci naszej patronki św. królowej Jadwigi oraz w zmienionej formie procesji Bożego Ciała.

2. Serdecznie dziękuję również za ofiary, które złożyliście w Boże Ciało oraz za indywidualne ofiary przeznaczone na prace związane z wyeksponowaniem relikwie św. o. Pio.

3. Dziękuję także osobie, która posadziła nowe kwiaty w gazonach na terenie wokół kościoła.

4. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

5. W tym tygodniu w liturgii: w środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

6. Jutro o godz. 18.45 w kościele spotkanie Środowiska Nowej Ewangelizacji. Tematem spotkania będzie modlitwa pracą.

7. W czwartek kończymy obchody ku czci Najświętszego Sakramentu, dlatego tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 8, lecz o godz. 17. Po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym błogosławieństwo wianków.

8. W piątek z racji przypadającej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

9. W sobotę o godz. 12 pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.

10. W przyszłą niedzielę wolontariusze Caritas będą po Mszach Świętych zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.

11. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, zachęcam do skorzystania z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.