Ogłoszenia – 17 Niedziela Zwykła – 26.07.2020r.

26.07.2020r.

1. Przypominam, że zgodnie z tradycją, w lipcu i sierpniu w niedziele Msze Święte odprawiane są o godz. 9.00, 11.00
    i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00.

2. Serdecznie dziękuję za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na rzecz podopiecznych parafialnej Caritas.

3. W tym tygodniu w liturgii: w środę – wspomnienie św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, a w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego.

4. Dziś wyjeżdżam na rekolekcje. Do piątku będzie mnie zastępował ks. Jacek. Z powodu mojej nieobecności przez cały tydzień nie będzie mojego dyżuru w kościele w godz. od 19 do 20. We środę nie będzie też nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 19.

6. W sobotę rozpoczyna się sierpień. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Tego dnia przypada również 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego czynu o godz. 17 zabiją dzwony naszego kościoła.

7. Nadchodząca sobota jest też pierwszą sobotą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych. O godz. 17 nowenna do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

8. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo Eucharystyczne bez procesji, a po wszystkich Mszach Świętych będę zbierał ofiary na opłacenie posiłku dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.

9. Do nabycia jest prasa katolicka – w Gościu Niedzielnym o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową oraz o sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.