Ogłoszenia – 22 Niedziela Zwykła – 30.08.2020r.

22 Niedziela Zwykła

30.08.2020r.

 

1.    Dziękuję za liczny udział 26 sierpnia w Apelu Jasnogórskim i w modlitewnej łączności z sanktuarium Matki Bożej.

2.    W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.

3.    W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

4.    W piątek – pierwszy miesiąca – od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

5.    W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z pierwszym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nowenna do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

6.    Od przyszłej niedzieli Msze Święte w niedziele sprawowane będą o godz. 9, 11 i 17.

7.    W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze parafii. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów, a po Mszy Świętej –  z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne.

8.    Również w przyszłą niedzielę podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 12.30 druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.

9.    W poniedziałek, 7 września o godz. 18.45, rozpoczną się w kościele spotkania Środowiska Nowej Ewangelizacji. Tematem pierwszego spotkania będzie: wprowadzenie w modlitwę Słowem Bożym.

10. W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wielanowie zostało otwarte Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Zachęcam do jego zwiedzania.