Ogłoszenia – 26 Niedziela Zwykła – 27.09.2020r.

26 Niedziela Zwykła

27.09.2020r.

 

1.    Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wprowadzenia do naszego kościoła relikwii św. o. Pio:

– Przede wszystkim dziękuję anonimowej osobie, która pomogła sprowadzić te relikwie;

– Dziękuję p. Czesławowi Dźwigajowi, prof. ASP w Krakowie, za wykonanie relikwiarza;

– Dziękuję wszystkim sponsorom relikwiarza i relikwiarium;

– Dziękuję wszystkim osobom, które: pomagały zamontować relikwiarium, doprowadzić do niego prąd, sprzątały i przystroiły kościół na ubiegłoniedzielną uroczystość;

2.    Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby podopiecznych naszej parafialnej Caritas.

3. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, dlatego, w odpowiedzi na apel prezydium Episkopatu i przewodniczącego Rady KEP ds. Migracji decyzją metropolity warszawskiego, po Mszach Świętych zbierane są do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku pożaru w obozie dla uchodźców na wyspie Lesbos.

4. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Wacława, we wtorek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w piątek Aniołów Stróżów.

5. Jutro, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny odbędzie się po raz kolejny akcja „Koronka na ulicach świata”.  Pragnę, aby i w tym roku nasza wspólnota włączyła się w nią. Zapraszam więc na godz. 15 pod krzyż misyjny, abyśmy wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. Również jutro o godz. 18.45 w kościele spotkanie Środowiska Nowej Ewangelizacji. Tematem spotkania będzie dalsze wprowadzenie w Lectio divina, czyli modlitewne czytanie Pisma Świętego.

7. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii odprawiane one będą w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00, a tygodniu po Mszach Świętych. W tym roku wstępem do każdego różańca będzie tekst Prymasa Tysiąclecia Stefana kard. Wyszyńskiego.

8. W czwartek z racji pierwszego miesiąca o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.

9. W piątek – pierwszy miesiąca – od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe, a następnie różańcowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

10. W sobotę – z racji pierwszej miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i drugie z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. To nabożeństwo połączone będzie z nabożeństwem październikowym, dlatego tego dnia nabożeństwa różańcowego nie będzie po Mszy Świętej. O godz. 17 nowenna do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

11. Od przyszłej niedzieli Msze Święte w niedziele będą odprawiane o godz. 9, 11 i 17.

12. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę, decyzją papieża Franciszka przeznaczone będą na świętopietrze (termin przeniesiony z uroczystości św.św. Piotra i Pawła 29.06). Po Mszy Świętej o godz. 11 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne, a następnie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania. To ostatni termin zgłaszania przez rodziców dzieci i młodzieży do przygotowań do sakramentów.