Ogłoszenia – 1 Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

1 Niedziela Adwentu

29.11.2020 r.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję małżeństwu, które ufundowało pas z naszą patronką na sobotnie nabożeństwa ku jej czci.

 2. Rozpoczynamy Adwent. W tym roku ze względu na panujące obostrzenia nie będzie rekolekcji. Przez cały Adwent nadal będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 12.30. Roraty, czyli adwentowe Msze Święte ku czci Matki Bożej będą sprawowane w naszej parafii, we wszystkie dni powszednie aż do Wigilii włącznie o godz. 7, zaś na godz. 6.40 zapraszam na śpiewanie Godzinek. W Adwencie w dni powszednie Msze Święte o godz. 17 sprawowane będą tylko w piątki i soboty. W środy po Roratach nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w tym tygodniu w czwartek z racji pierwszego miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 3. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały dekorację adwentową naszej świątyni.

 4. Od dziś przy obrazie Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas oraz zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 5. W tym tygodnie w liturgii: jutro święto św. Andrzeja Apostoła, a w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 6. Od środy Pan kościelny będzie rozprowadzać opłatki po terenie Żabieńca. Od przyszłej niedzieli będzie można się w nie również zaopatrywać w kościele i w kancelarii w godzinach urzędowania.

 7. W piątek przypada 23-rocznica poświęcenia naszego kościoła proszę, abyśmy wszyscy tego dnia pamiętali w naszych modlitwach o naszej wspólnocie parafialnej, abyśmy modlili się za siebie wzajemnie oraz za zmarłych, którzy tworzyli naszą wspólnotę, a szczególnie za ks. Stanisława Baranowskiego. Tego dnia w intencji naszej parafii będę modlił się podczas Mszy Świętej Roratniej.

 8. W piątek także, z racji pierwszego miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 9. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i czwarte z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 10. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z racji Niedzieli Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo eucharystyczne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

 11. Do nabycia prasa katolicka: w Gościu Niedzielnym – bezpłatny dodatek – kalendarz ścienny na 2021 rok z wizerunkami świętych, a grudniowym Małym Gościu Niedzielnym – o ludziach, dla których Eucharystia była najważniejszą chwilą każdego dnia.

 12. W ostatnim czasie zmarł Wiesław Badowski. Polecajmy więc go Miłosierdziu Bożemu i módlmy się za niego: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… Niech odpoczywa w pokoju wiecznym…”. Módlmy się także za jego najbliższych o wszelkie łaski potrzebne dla nich w tym czasie: „Zdrowaś Maryjo…”.