Ogłoszenia – 6 Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

6 Niedziela Zwykła

14.02.2021 r.

 

  1. Informuję, że w nadal we wszystkie niedziele lutego Msze Święte sprawowane są o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  2. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu odśnieżyły parking oraz przygotowały drugi korytarz do malowania i pomalowały pomieszczenie za kotarą.

  3. We środę rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia nie będzie nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a kancelaria będzie nieczynna. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 10, 17 i 18.30. Przypominam, że tego dnia wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia obowiązuje zakaz spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby w wieku między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły polegający na spożyciu trzech bezmięsnych posiłków, w tym jednego do syta. Przypominam też, że we wszystkie dni Wielkiego Postu, podobnie jak we wszystkie piątki w ciągu roku, obowiązuje nakaz powstrzymania się od udziału w zabawach. Od Środy Popielcowej przy obrazie Jezusa Miłosiernego będzie stał kosz na wielkopostne dary, a szczególnie na żywność o przedłużonym terminie ważności dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas.

  4. W okresie Wielkiego Postu będą sprawowane nabożeństwa pasyjne:

          – Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30.

          – Gorzkie żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.

          Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można

          uzyskać odpust zupełny.

  1. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać kwartalne dni o ducha pokuty. Proszę też o indywidualną modlitwę w tej intencji.

  2. W ten piątek, z racji 3 miesiąca, o godz. 17 Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 19 możliwość adoracji i skorzystania ze spowiedzi.

  3. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po nim Msza Święta sprawowana w 25 rocznicę wznowienia Kółka Różańcowego w Siedliskach.

  4. W przyszłą niedzielę, z racji 3. miesiąca, po Mszach wolontariusze Caritas będą zbierali do puszek ofiary dla naszych podopiecznych.