Ogłoszenia – 1 Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

1 Niedziela Wielkiego Postu

21.02.2021 r.

 

  1. Informuję, że w nadal we wszystkie niedziele lutego Msze Święte sprawowane są o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  2. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9. Przypominam, że część „Rozmowa duszy z Matką Bolesną” śpiewamy na głosy. Zwrotki nieparzyste kobiety. Zwrotki parzyste mężczyźni; Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30 – po zakończeniu nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi; za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

  1. Dziś po Mszach Świętych wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek dla naszych podopiecznych, a od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać świece na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na zakup produktów do paczek świątecznych. Przypominam też, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary – żywność o przedłużonej dacie trwałości.

  2. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto katedry św. Piotra.

  3. We wtorek, z racji 23. dnia miesiąca, nie będzie Mszy Świętej o godz. 8, zaś o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio. Po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem i litanią do świętego z Pietrelciny.

  4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będziemy zbierali ofiary do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.