Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

2 Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

 1. Informuję, że w nadal we wszystkie niedziele marca Msze Święte sprawowane są o godz. 9, 11, 12.30 i 17. Nadal też nie ma spotkań wszystkich grup parafialnych oraz spotkań przygotowujących do przyjęcia Komunii Świętej i bierzmowania.

 2. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafialnej Caritas. Od dziś wolontariusze Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na zakup produktów do paczek świątecznych. Przypominam też, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary – żywność o przedłużonej dacie trwałości.

 3. Dziękuję także osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy prowadzeniu prac, szczególnie elektrycznych, zarówno w kościele, jak i na plebanii.

 4. Dziś przypada 33. rocznica erygowania, czyli powstania naszej parafii. Pamiętajmy o wzajemnej modlitwie za siebie i za zmarłych parafian.

 5. Dziś po Mszach Świętych zbierane są do puszek ofiary na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

 6. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9; Droga krzyżowa w piątki. Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny.

 7. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek – święto św. Kazimierza.

 8. Jutro o godz. 16.45 – modlitwa wypominkowa, a o godz. 17 Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach.

 9. W środę przypada rocznica nominacji Kazimierza kard. Nycza na pasterza naszej archidiecezji, a w czwartek dzień jego imienin. Osobę naszego ordynariusza będziemy omadlali w środę podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Proszę też o osobistą modlitwę za Niego.

 10. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 11. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 12. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z drugim nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 13. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo Eucharystyczne, z racji pierwszej niedzieli miesiąca.