Ogłoszenia – 3 Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021 r.

3 Niedziela Wielkiego Postu

07.03.2021 r.

 

  1. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

  2. Dziękuję także osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy prowadzeniu prac.

  3. Dziękuję również mieszkańcom ul. Asfaltowej za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

  4. Informuję, że w nadal we wszystkie niedziele marca Msze Święte sprawowane są o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  5. W kruchcie kościoła wolontariusze Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na zakup produktów do paczek świątecznych. Przypominam też, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary – żywność o przedłużonej dacie trwałości oraz środki czystości.

  6. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9; Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny. W piątki po zakończeniu nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

  1. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

  2. Także w sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka. Osobę papieża będziemy omadlali podczas nabożeństwa do naszej patronki. Proszę też o osobistą modlitwę za niego.