Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021 r.

4 Niedziela Wielkiego Postu

14.03.2021 r.

 

  1. Dziękuję osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy prowadzeniu prac.

  2. Informuję, że nadal we wszystkie niedziele marca Msze Święte sprawowane są o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  3. W kruchcie kościoła wolontariusze Caritas po Mszach Świętych rozprowadzają świece na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na zakup produktów do paczek świątecznych. Przypominam też, że przy obrazie Jezusa Miłosiernego stoi kosz na wielkopostne dary – żywność o przedłużonej dacie trwałości oraz środki czystości.

  4. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9; Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny. W piątki po zakończeniu nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

  1. W środę imieniny obchodzić będzie nasz Pan kościelny. Proszę tego dnia o modlitwę za niego.

  2. W tym tygodniu w liturgii w piątek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, dlatego w ten piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.

  3. W tę 4 niedzielę Wielkiego Postu zw. niedzielą radości Laetare dzielę się radością, że w minionym tygodniu nasz ordynariusz Kazimierz kard. Nycz poparł moją prośbę o uzyskanie przez naszą parafię relikwii naszej patronki – św. Jadwigi królowej. Dlatego ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z ich sprowadzeniem.