Ogłoszenia – 5 Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

5 Niedziela Wielkiego Postu

21.03.2021 r.

 

  1. Dziękuję mieszkańcom ul. Jastrzębskiej za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

  2. Dziękuję również osobom, które w minionym tygodniu pomagały przy prowadzeniu prac.

  3. Informuję, że nadal we wszystkie niedziele marca Msze Święte sprawowane są o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  4. Dziś po Mszach Świętych wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek dla naszych podopiecznych, a w kruchcie kościoła rozprowadzają świece na stół wielkanocny, z których dochód przeznaczony będzie na zakup produktów do paczek świątecznych. Dlatego w sobotę od godz. 14.30 zapraszam naszych podopiecznych do odbierania tych paczek. Proszę ich o przyniesienie dwóch półlitrowych słoików na środki czystości.

  5. W okresie Wielkiego Postu sprawowane są nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9; Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Za udział w tych nabożeństwach, pod zwykłymi warunkami, można uzyskać odpust zupełny. W piątki po zakończeniu nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19 i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

  1. Redakcja Audycji Katolickich TVP 3 przygotowała cykl spotkań rekolekcyjnych: dla dzieci w dniach 22-24 marca o godz. 9.30; dla młodzieży w dniach 22-24 marca o godz. 12.30; dla dorosłych w dniach 26-28 marca o godz. 20.30.

  1. We wtorek, z racji 23. dnia miesiąca, nie będzie Mszy Świętej o godz. 8, zaś o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio. Po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem i litanią do świętego z Pietrelciny.

  2. W tym tygodniu w liturgii w czwartek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 8. W trakcie Eucharystii będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego.

  3. W sobotę od godz. 9 udam się z wizytą przedświąteczną do chorych i starszych. Proszę o zgłaszanie do czwartku włącznie tych osób do mnie (dziś w zakrystii). Natomiast od godz. 15 do 16 zapraszam do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej u ks. gościa. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  4. W przyszłą niedzielę przed każdą Mszą Świętą odbędzie się obrzęd błogosławieństwa palm.