Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkanocy – 25.04.2021 r.

4 Niedziela Wielkanocy

25.04.2021 r.

1. Informuję, że nadal we wszystkie niedziele maja Msze Święte sprawowane będą o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

2. Informuję także, że spotkanie dla rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej odbędzie się 4 maja, we wtorek, o godz. 18.30.

3. Natomiast do końca miesiąca proszę o kontakt rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko przystąpiło w tym roku do Rocznicy I Komunii Świętej.

4. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej parafialnej Caritas.

5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dlatego to składane dziś ofiary przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

6. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

7. W piątek przypada 7 rocznica śmierci mojego poprzednika ks. Stanisława Baranowskiego. Serdecznie zachęcam do modlitwy za niego i zapraszam na Mszę Świętą o godz. 17 sprawowaną w jego intencji.

8. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z czwartym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nowenna do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

9. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawowane będą one w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. W tym roku podczas nabożeństw będziemy wsłuchiwali się w rozważania o Kościele na podstawie nauczanie Stefana kard. Wyszyńskiego. Będzie to nasze duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która będzie miała miejsce w Warszawie w niedzielę 12 września o godz. 12. Ta beatyfikacja będzie podwójną wraz z beatyfikacją s. Róży Marii Czackiej, założycielki sióstr franciszkanek z Lasek, które opiekują się niewidomymi.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne, niestety nadal bez procesji.