Ogłoszenia – 5 Niedziela Wielkanocy – 02.05.2021 r.

5 Niedziela Wielkanocy

02.05.2021 r.

 

  1. Informuję, że nadal we wszystkie niedziele maja Msze Święte sprawowane będą o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  2. Informuję także, że w związku z nowymi decyzjami rządu od wtorku, 4 maja, we Mszach Świętych będą mogły uczestniczyć w naszym kościele 23 osoby.

  3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

  4. Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. W tym tygodniu sprawowane będą: dziś i jutro po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w pozostałe dni po Mszach Świętych. W tym roku podczas nabożeństw wsłuchujemy się w rozważania o Kościele na podstawie nauczanie Stefana kard. Wyszyńskiego. Jest to nasze duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która będzie miała miejsce w Warszawie w niedzielę 12 września o godz. 12. Ta beatyfikacja będzie podwójną wraz z beatyfikacją s. Róży Marii Czackiej, założycielki sióstr franciszkanek z Lasek, które opiekują się niewidomymi. Ponadto na stoliku z prasą katolicką znajdują się kartki z aktualną wersją Litanii loretańskiej.

  5. W tym tygodniu w liturgii: jutro – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, we wtorek – wspomnienie św. Floriana, w czwartek – święto św. apostołów Filipa i Jakuba, a w sobotę – uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.

  6. Jutro Msze Święte według porządku niedzielnego, tzn. o 9 (po niej nabożeństwo majowe), 11, 12.30 i 17. Msza Święta o godz. 17 będzie sprawowana w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach.

  7. We wtorek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci mających przystąpić do I Komunii Świętej.

  8. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna, a przed Mszą Świętą o godz. 17 nie będzie nabożeństwa do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

  9. W czwartek, z racji pierwszego miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszoczwartkowe, a następnie majowe.

  10. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszopiątkowe, a następnie majowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.