Ogłoszenia – Uroczystość Trójcy Świętej – 30.05.2021 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30.05.2021 r.

 

  1. Informuję, że nadal we wszystkie niedziele czerwca Msze Święte sprawowane będą o godz. 9, 11, 12.30 i 17.

  2. Nabożeństwa majowe sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. W identycznym układzie od wtorku sprawowane będą nabożeństwa czerwcowe. W tym roku podczas nich, w ramach duchowych przygotowań do wrześniowych beatyfikacji, będziemy w tygodniu wsłuchiwali się w teksty, aby poznać życie i dzieło Matki Elżbiety (Róży) Czackiej.

  3. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, we wtorek wspomnienie św. Justyna, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w sobotę wspomnienie św. Bonifacego.

  4. W czwartek, w Boże Ciało, Msze Święte o godz. 9 i 11. Po Mszy Świętej o godz. 11 procesja Eucharystyczna po terenie parafialnym. Tradycyjnie podczas procesji odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa, a przed jej zakończeniem odprawimy nowennę do naszej patronki. W tym roku, podczas dodatkowej Mszy Świętej o godz. 17, będzie miała miejsce uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na ufundowanie tablic na wota dla Matki Bożej i św. o. Pio.

  5. W piątek przypada 33. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza, proszę o modlitwę w Jego intencji.

  6. Zbliża się nasza doroczna uroczystość odpustowa. Od dziś, po zakończonym nabożeństwie, rozpoczną się modlitwa nowennowa do naszej patronki. W dni nowenny nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od jutra będzie można składać na bocznym ołtarzu intencje, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa w dniu odpustu. Ponadto w piątek, sobotę i przyszłą niedzielę w ramach przygotowań do odpustu będziemy przeżywali nabożeństwo adoracyjne.

Program adoracji jest następujący:

         Piątek

         o godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie

                                 Najświętszego Sakramentu

         od godz. 16 – możliwość spowiedzi

         o godz. 17 – Msza Święta, nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone

                                 z czerwcowym, a następnie nowenna przed odpustem

         od godz. 18.15 – możliwość spowiedzi

         o godz. 19 – Komunia Święta; w tym miesiącu ze względu

                                 na przygotowania do I Komunii Świętej nie będzie

                                dodatkowej Mszy Świętej

         Sobota

         o godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie

                                 Najświętszego Sakramentu

         o godz. 16.15 – spotkanie Róż różańcowych połączone z piątym

                                       nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca

         o godz. 17 – Msza Święta, nabożeństwo czerwcowe i nowenna przed

                                 odpustem

         o godz. 19 – zakończenie adoracji

         Niedziela

         Adoracja będzie miała miejsce między Mszami Świętymi do godz. 19

  1. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.