Ogłoszenia – 11 Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.

  1. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, a szczególnie Służbie Liturgicznej, które w minionym tygodniu uczestniczyły w odpuście ku czci naszej patronki św. królowej Jadwigi. Przy okazji informuję, że w dzień odpustu wysłałem do arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego prośbę o przekazanie nam relikwii św. Jadwigi królowej (proszę wszystkich o modlitwę o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby). Informuję też, że za zgodą naszego ordynariusza Kazimierza kard. Nycza powołałem tego dnia na trzyletnią kadencję Parafialną Radę duszpastersko-ekonomiczną.

  2. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

  3. Wczoraj ostatnia grupa dzieci przystąpiła w naszej parafii do I Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom za udekorowanie kościoła i jeszcze raz dziękuję rodzicom wszystkich dzieci za dar dla parafii.

  4. Informuję, że zgodnie z nowymi wytycznymi od dziś w naszym kościele może być 50% obłożenia, a od soboty 26 czerwca 75%. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Należy jednak w dalszym ciągu nosić w kościele maseczkę (mieć zasłonięty nos i usta). Z powodu luzowania obostrzeń od przyszłej niedzieli zniesiona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dlatego też do końca czerwca Msze Święte w niedziele sprawowane będą o godz. 9, 11, 12.30 i 17, zaś w lipcu i sierpniu w porządku wakacyjnym tzn. 9, 11 i 12.30.

  5. Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

  6. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie bł. Michała Kozala, a w czwartek św. Alberta Chmielowskiego.

  7. W przyszłą niedzielę wolontariusze Caritas będą po Mszach Świętych zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.