Ogłoszenia – 12 Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

  1. Dziś po Mszach Świętych wolontariusze Caritas zbierają ofiary do puszek dla naszych podopiecznych. Za wszelkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”. Zaś naszych podopiecznych zapraszam we wtorek od godz. 18 do odbierania paczek.

  2. Przypominam, że nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

  3. Informuję, że zgodnie z nowymi wytycznymi od soboty będzie mogło być w naszym kościele 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Należy jednak w dalszym ciągu nosić w kościele maseczkę (mieć zasłonięty nos i usta). Z powodu luzowania obostrzeń od dziś zniesiona jest dyspensa od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

  4. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, a w czwartek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

  5. W środę, racji 23. dnia miesiąca, o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio. Po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem i litanią do świętego z Pietrelciny. W sposób szczególny do ojca Pio będziemy tego dnia modlili się za ojców, z racji ich święta, prosząc dla nich o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski w wiernym wypełnianiu swojego życiowego powołania. Tego dnia nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej.

  6. W imieniu Towarzystwa Historycznego im. Szembeków i Stowarzyszenia ProPatria Łukawica przekazuję zaproszenie na spotkanie literacko-malarskie poświęcone promocji poezji Władysława Sebyły z grupy „Kwadryga” oraz ilustracji Pauliny Weber. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 czerwca, od godz. 16 w Starym Dworze przy ul. Leśnej 13 w Żabieńcu.

  7. Od niedzieli, 4 lipca – w niedziele lipca i sierpnia wakacyjny układ Mszy Świętych tzn. o godz. 9, 11 i 12.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.