Ogłoszenia – 24 Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

 1. Dziękuję za ofiary, jakie w zeszłą niedzielę złożyliście na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 2. Informuję, że w minioną środę parafia przyjęła w darze nowy obraz św. Jadwigi.

 3. Przypominam, że Msze Święte w niedziele sprawowane są o godz. 9, 11 i 17.

 4. Dzisiaj przeżywamy radosną uroczystość beatyfikacji ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczystość odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie o godz. 12. Zachęcam do duchowej łączności w tej liturgii za pośrednictwem transmisji.

 5. Dziś rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 6. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek św.św. Korneliusza i Cypriana, w piątek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki.

 7. Jutro, z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 17 nabożeństwo fatimskie bez procesji z figurą Matki Bożej.

 8. W piątek o godz. 17 Msza Święta wotywna o Bożym Miłosierdziu, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 19 możliwość adoracji oraz od godz. 18.15 możliwość skorzystania ze spowiedzi. Tego dnia wspominamy też rocznicę agresji Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę.

 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej wolontariusze Caritas będą zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.

 10. Również w przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia Komunii Świętej – po Mszy Świętej o godz. 11 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III .

 11. Także w przyszłą niedzielę o godz. 18 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady duszpastersko-ekonomicznej.

 12. Ponadto w przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Narodowy marsz życia i rodziny, a z parafii w Zalesiu Dolnym wyruszy pielgrzymka do Sanktuarium w Pieczyskach. Więcej informacji na plakatach w gablocie.

 13. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisowi podlegają wszyscy mieszkańcy naszej gminy zameldowani na stałe oraz osoby czasowo przebywające na jej terenie. Udział w spisie jest obowiązkowy. Można się spisać przez Internet, telefon, w urzędzie lub przy pomocy rachmistrza, który będzie się kontaktował z osobami jeszcze niespisanymi. Spis kończy się 30 września. Nie należy odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę. Więcej szczegółów w informacji na tablicy ogłoszeń.