Ogłoszenia – 26 Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r.

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby podopiecznych naszej parafialnej Caritas. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 9 nastąpiło poświęcenie figury św. Antoniego, który będzie patronował naszej parafialnej Caritas.

 2. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 3. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Wincentego à Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a w sobotę Aniołów Stróżów.

 4. We wtorek, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny odbędzie się po raz kolejny akcja „Koronka na ulicach świata”. Pragnę, aby i w tym roku nasza wspólnota włączyła się w nią. Zapraszam więc na godz. 15 pod krzyż misyjny, abyśmy wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 5. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii odprawiane one będą: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00, a tygodniu po Mszach Świętych.

 6. Od 1 października w polskich kinach można będzie oglądać film fabularny pt. Fatima, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Patronat honorowy nad filmem objęło Sanktuarium Matki Bożej fatimskiej na Krzeptówkach.

 7. W piątek – pierwszy miesiąca – od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe, a następnie różańcowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 8. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i drugie z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. To nabożeństwo połączone będzie z nabożeństwem październikowym, dlatego tego dnia nabożeństwa różańcowego nie będzie po Mszy Świętej. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 9. W przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne, a następnie spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (to ostatni termin zgłaszania przez rodziców dzieci). Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Do osób, które rozpoczęły przygotowania w zeszłym roku dołączą w tym roku uczniowie klas ósmych. Nowych kandydatów proszę o przyjście na spotkanie z rodzicami.

 10. Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele Legionu Maryi będą odwiedzać mieszkańców naszej parafii, a zwłaszcza Stefanowa.

 11. Po konsultacji z Radą parafialną podjąłem decyzję, że:  jedna taca w miesiącu przeznaczona będzie na zbieranie funduszy związanych z malowaniem kościoła; nabożeństwo do św. o. Pio od października odbywać się będzie w niedzielę, przed 23. dniem miesiąca, na Mszy Świętej o godz. 17.