Ogłoszenia – 27 Niedziela Zwykła – 03.10.2021 r.

 1. Informuję, że w ubiegłą niedzielę miało miejsce liczenie praktyk religijnych. W porównaniu z czasem przed pandemią liczba uczestniczących we Mszach Świętych zmalała o 1/3. Umocniło mnie to w postanowieniu, że do przyjmujących mnie z wizytą duszpasterską skieruję list. Część osób już go dostała w minionym tygodniu, a do części będzie on dostarczany sukcesywnie, na ile będą mi pozwalały inne obowiązki.

 2. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe odprawiane są w naszej parafii: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00, a tygodniu po Mszach Świętych.

 3. Dziś, w roku jubileuszu stulecia założenia, gościmy przedstawicieli Legionu Maryi. Przed kościołem można się u nich dowiedzieć na czym polega ten ruch i jak się do niego włączyć. Będą oni odwiedzać mieszkańców naszej parafii, a zwłaszcza Stefanowa. Natomiast spotkanie dla osób pragnących włączyć się w to dzieło, odbędzie się w kościele w poniedziałek, 11 października, o godz. 18.

 4. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo adoracyjne, a po nim spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej (to ostatni termin zgłaszania przez rodziców dzieci). Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Do osób, które rozpoczęły przygotowania w zeszłym roku dołączą w tym roku uczniowie klas ósmych. Nowych kandydatów proszę o przyjście na spotkanie z rodzicami.

 5. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. s. Faustyny, a w czwartek NMP Różańcowej.

 6. Jutro o godz. 16.40 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta za zmarłych w nich zgłoszonych.

 7. W środę zapraszam podopiecznych naszej Caritas. Od godz. 17 będą wydawane paczki. Proszę o przyniesienie słoików na środki chemiczne.

 8. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe, a po nim październikowe.

 9. W piątek zostają wznowione spotkania Grupy biblijnej. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych na godz. 19 do Sali na chórze. Będziemy kontynuowali czytanie Ewangelii wg. św. Łukasza.

 10. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

 11. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski i po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.