Ogłoszenia – 31 Niedziela Zwykła – 31.10.2021 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby misyjne Kościoła.

 2. Dziękuję Państwu młodym wraz z ich bliskimi za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Dziękuję też osobie, która ofiarowała kwiat stojący przy grocie Matki Bożej.

 3. W minionym tygodniu został wymieniony żyrandol na chórze. Dziękuję osobie, która wykonała pracę związaną z jego wyczyszczeniem i zamontowaniem.

 4. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w zakrystii, w kancelarii, wrzucać do skrzynki pocztowej przy plebanii lub przesyłać mailem na adres parafiawzabiencu@gmail.com, a dobrowolne ofiary przelewać na konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Piasecznie, nr 48 8002 0004 0029 9387 2000 0001 z dopiskiem: za wypominki. Od środy aż do rozpoczęcia Adwentu w tygodniu na zakończenie Mszy Świętych będziemy ogarniać modlitwą zgłoszonych zmarłych odmawiając dziesiątkę Różańca.

 5. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2022.

 6. Jutro przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 9 i 17. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11. Natomiast Msza Święta o godz. 17 będzie sprawowana w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach. Po niej odbędzie się procesja żałobna. Przypominam, że jutro każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej tak, jak w niedziele.

 7. We wtorek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8. Natomiast Msza Święta o godz. 17 będzie sprawowana w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach. Po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. Tego dnia, aby uzyskać odpust za osobę zmarłą wystarczy nawiedzić kościół (nasz kościół będzie otwarty od godz. 8 do 20) i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary.

 8. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.

          DEKRET

          PENITENCJARIA APOSTOLSKA, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 r. Dekretem Prot. N. 791/20/I, którym, z powodu pandemii Covid-19, odpusty zupełne za wiernych zmarłych zostały przedłużone na cały listopad 2020 r.

    Z tej odnowionej wielkoduszności Kościoła z pewnością wierni czerpać będą pobożne postanowienia i siłę duchową, aby nadawać swojemu życiu kierunek zgodny z prawem ewangelicznym, w synowskiej komunii z Ojcem Świętym, widzialnym fundamentem i Pasterzem Kościoła katolickiego.

    Niniejszy dekret obowiązuje przez cały listopad.

    Bez względu na jakiekolwiek przeciwne rozporządzenia.

    W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 27 października 2021 r.

Kard. Mauro Piacenza
Penitencjarz Większy

Ks. Prał. Krzysztof Nykiel

Regens

 1. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w czwartek wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 2. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 3. W piątek – pierwszy miesiąca – od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 4. W sobotę – pierwszą miesiąca – o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i trzecie z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 11 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – nabożeństwo Eucharystyczne. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania (to ostatni termin zgłaszania kandydatów przez ich rodziców).

 6. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Odbędzie się ono dopiero w niedzielę 21 listopada.