Ogłoszenia – 33 Niedziela Zwykła – 14.11.2021 r.

 1. Przypominam, że przez cały listopad aż do rozpoczęcia Adwentu w tygodniu na zakończenie Mszy Świętych ogarniamy poszczególnych zmarłych zgłoszonych w wypominkach modlitwą odmawiając dziesiątkę Różańca.

 2. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, które były przeznaczone na fundusz remontowy naszego kościoła.

 3. Dziś obchodzimy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku poświęcony jest mieszkańcom Libanu. Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdują się obrazki z modlitwą za Kościół prześladowany oraz ulotki z informacją jak można Go wspomóc finansowo.

 4. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, w środę św. Elżbiety węgierskiej, w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, a w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.

 5. Jutro o godz. 19.30 w Sali na chórze spotkanie Środowiska Nowej Ewangelizacji. Osoby pragnące pogłębiać swoją relację z Jezusem i rozwijać życie modlitewne serdecznie na nie zapraszam.

 6. W piątek o godz. 17 Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 19 możliwość adoracji i skorzystania z sakramentu spowiedzi.

 7. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych wolontariusze Caritas, zgodnie z decyzją naszego ordynariusza, Kazimierza kard. Nycza, będą zbierali do puszek ofiary na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska. Ponadto zebrane ofiary pomogą sfinansować proces integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

 8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00, z racji ostatniej niedzieli roku liturgicznego, wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia (za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za osobę cierpiącą w czyśćcu).

 9. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 i nabożeństwie odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio, a po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.

 10. Za dwa tygodnie w niedzielę 28 listopada o godz. 18 podczas spotkania w kościele rozpoczniemy w naszej parafii spotkania synodalne w ramach przygotowań do XVI Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Spotkanie to połączone będzie z posiedzeniem Rady Parafialnej. Wszystkich na nie serdecznie zapraszam.

 11. Zbliża się Adwent. Proszę o pomoc w przygotowaniu wieńca adwentowego. Od 28 listopada przedstawiciele parafialnej Caritas będą sprzedawali świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego będzie można składać produkty żywnościowe o przedłużonej trwałości dla naszych podopiecznych. Natomiast, od wtorku, 30 listopada, Pan kościelny będzie roznosił opłatki. Poszukuję też chętnych do zakupów róż do udekorowania Roratki na 8 grudnia. Nasze tegoroczne rekolekcje adwentowe odbędą się w dniach 5-7 grudnia, a poprowadzi je ks. Adam Fijołek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich.