Ogłoszenia – 1 Niedziela Adwentu – 28.11.2021 r.

 1. Dziękuję za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.

 2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” w ramach programu duszpasterskiego zatytułowanego „Eucharystia daje życie”.

 3. Rozpoczynamy Adwent. Roraty, czyli adwentowe Msze Święte ku czci Matki Bożej będą sprawowane w naszej parafii, we wszystkie dni powszednie, z wyjątkiem rekolekcji, aż do Wigilii włącznie o godz. 7, zaś na godz. 6.40 zapraszam na śpiewanie Godzinek. W Adwencie w dni powszednie Msze Święte o godz. 17 sprawowane będą tylko w piątki i soboty. W środy po Roratach nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. Rekolekcje adwentowe pod hasłem: „Z Maryją rozważamy Boże Słowo” rozpoczną się w przyszłą niedzielę i potrwają do wtorku. Poprowadzi je ks. Adam Fijołek ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. W tygodniu Msze Święte sprawowane będą o godz. 10 i 18.30.

 5. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały dekorację adwentową naszej świątyni.

 6. Od dziś przy obrazie Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas, a u naszych wolontariuszy zakupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 7. Dziś o godz. 18 podczas spotkania w kościele rozpoczniemy w naszej parafii spotkania synodalne. Spotkanie to połączone będzie z posiedzeniem Rady Parafialnej. Wszystkich na nie serdecznie zapraszam.

 8. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 9. Jutro nie będzie spotkania Środowiska Nowej Ewangelizacji. Spotkania te zostaną wznowione od poniedziałku, 3 stycznia.

 10. Od wtorku Pan kościelny będzie rozprowadzać opłatki po Stefanowie, a od przyszłej niedzieli będzie można się w nie również zaopatrywać w zakrystii i w kancelarii w godzinach urzędowania.

 11. W czwartek, po Roratach, z racji pierwszego miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 12. W piątek, z racji pierwszego miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 13. W sobotę przypada 24-rocznica poświęcenia naszego kościoła proszę, abyśmy wszyscy tego dnia pamiętali w naszych modlitwach o naszej wspólnocie parafialnej, abyśmy modlili się za siebie wzajemnie oraz za zmarłych, którzy tworzyli naszą wspólnotę, a szczególnie za ks. Stanisława Baranowskiego. Tego dnia w intencji naszej parafii będę modlił się podczas Mszy Świętej Roratniej.

 14. Także w sobotę, z racji pierwszej miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i czwarte z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 15. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszego kościoła, a po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z racji Niedzieli Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, nabożeństwo eucharystyczne.

 16. Także w przyszłą niedzielę odbędą się spotkania: po Mszy Świętej o godz. 11 dla rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, a po Mszy Świętej o godz. 17 dla kandydatów do bierzmowania.