Ogłoszenia – 2 Niedziela Adwentu – 05.12.2021 r.

 1. Oficjalnie informuję, że w minionym tygodniu ks. Kazimierz kard. Nycz potwierdził, że za rok 4 grudnia, w 25. rocznicę poświęcenia naszego kościoła, dokona obrzędu konsekracji kościoła i ołtarza.

 2. W minionym tygodniu została zainstalowana na drugim filarze figura św. Józefa. Bardzo pragnąłem, aby się to stało przed zakończeniem Roku św. Józefa. Wczoraj podczas Mszy Świętej w intencji kół różańcowych została ona poświęcona. Rodzinie, która ją zasponsorowała bardzo serdecznie dziękuję.

 3. Nie mniej serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w rozpoczęte prace związane z uporządkowaniem oświetlenia w prezbiterium.

 4. Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby seminarium duchownego w Warszawie.

 5. Rozpoczęliśmy rekolekcje. Jutro i we wtorek Msze Święte o godz. 10 i 18.30. Przez te dwa dni nie będzie Rorat. Jutro też kancelaria parafialna będzie nieczynna. Spowiedź przedświąteczna oraz odwiedziny u chorych i starszych będzie mieć miejsce w sobotę 18 grudnia.

 6. Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek z racji Niedzieli Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 7. W tym tygodnie w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Ambrożego, a w środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 8. Jutro o godz. 18 wypominki, a o godz. 18.30 Msza Święta za zmarłych w nich zgłoszonych.

 9. Od środy wznawiam Roraty, czyli adwentowe Msze Święte ku czci Matki Bożej. Sprawowane one będą o godz. 7, zaś na godz. 6.40 zapraszam na śpiewanie Godzinek. W dni powszednie w Adwencie Msze Święte o godz. 17 sprawowane są tylko w piątki i soboty.

 10. W środę zapraszam do kościoła w godz. 12-13 osoby pragnące modlić się w Godzinie Łaski.

 11. W piątek o godz. 19 w Sali na chórze spotkanie Grupy biblijnej.

 12. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

 13. Przy obrazie Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe o przedłużonej dacie trwałości dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas a u wolontariuszy kupować świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.

 14. W tym tygodniu pan kościelny będzie rozprowadzał opłatki po terenie Siedlisk. Od dziś można się w nie również zaopatrywać w zakrystii i w kancelarii w godzinach urzędowania. Ofiary składane za opłatki przeznaczone są na fundusz remontowy naszego kościoła.