Ogłoszenia – 3 Niedziela Adwentu – 12.12.2021 r.

 1. Dziękuję za udział w rekolekcjach. Ks. Adam zaprasza do odwiedzenia go i wypoczynku w Domu Rekolekcyjno-Misyjnym w Piwnicznej Zdroju. Ze stolika z prasą można wziąć bezpłatny numer biuletynu Stowarzyszenia Misji Afrykańskich „Wrota Afryki”.

 2. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace związane z odnowieniem naszego kościoła i na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 3. Nie mniej serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w zakończone prace związane z uporządkowaniem oświetlenia tabernakulum.

 4. Dziękuję też rodzinie, która na uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi ufundowała róże do udekorowania Roratki.

 5. Od minionego tygodnia jesteśmy właścicielami nowych modlitewników-śpiewników. Proszę ich nie zabierać do domu. Jeśli ktoś takie chciałby dla siebie lub swoich bliskich to proszę o zgłoszenia do końca roku. Koszt 20 zł. Mogę też oddać wcześniej używane.

 6. Roraty, czyli adwentowe Msze Święte ku czci Matki Bożej sprawowane są w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 7, zaś na godz. 6.40 zapraszam na śpiewanie Godzinek. W dni powszednie w Adwencie Msze Święte o godz. 17 sprawowane są tylko w piątki i soboty.

 7. Wolontariusze Caritas rozprowadzają świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przypominam również, że do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe. Paczki świąteczne dla naszych podopiecznych będą wydawane w czwartek od godz. 16.30. Naszych podopiecznych proszę o przyniesienie dwóch 0,5l słoików na środki chemiczne. Natomiast w przyszłą niedzielę nasi wolontariusze będą zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.

 8. Informuję też, że według kolejnych, nowych rozporządzeń ministra zdrowia w dniach od 15 grudnia limit zapełnienia w kościołach został obniżony do 30%. Osoby w pełni zaszczepione nie są uwzględnione w tych limitach. Nadal obowiązuje też konieczność zasłaniania maseczką ust i nosa

 9. W tym tygodniu pan kościelny będzie rozprowadzał opłatki po terenie Żabieńca. Można się w nie również zaopatrywać w kościele i w kancelarii w godzinach urzędowania. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz remontowy naszego kościoła.

 10. W tym tygodnie w liturgii: jutro wspomnienie św. Łucji, a we wtorek św. Jana od Krzyża. Od piątku rozpoczyna się druga część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia.

 11. W czwartek podczas Rorat będziemy modlić się za zmarłego 75 lat temu ks. Konrada Nassalskiego.

 12. W piątek o godz. 17 Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 19 możliwość adoracji. Ponadto od godz. 18.15 możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

 13. W sobotę na godz. 9 proszę panów z narzędziami do pomocy w obsadzaniu choinek. Od godz. 11 udam się z przedświąteczną posługą sakramentalną do chorych i starszych. Proszę o zgłaszanie do czwartku włącznie tych osób (dziś w zakrystii). Od godz. 15 do 16 zapraszam do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej u księży gości. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 14. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio, a po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.