Ogłoszenia – Boże Narodzenie – 25.12.2021 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc związaną z przygotowaniem naszego kościoła do świąt Narodzenia Pańskiego: za wycięcie choinek i za ich obsadzenie, a nade wszystko za wykonanie świątecznej dekoracji całego kościoła.

 2. Nie mniej serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na potrzeby naszej Caritas, za zakup świec i za dary żywnościowe składane w Adwencie do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

 3. Przypominam o niezabieraniu z ławek modlitewników. Jeśli ktoś chciałby taki modlitewnik dla siebie lub swoich bliskich to proszę o zgłoszenia do końca roku. Koszt 20 zł. Mogę też oddać wcześniej używane modlitewniki.

 4. Przypominam też, że bieżące informacje zamieszczane są na parafialnym facebooku Parafia św. Jadwigi Królowej w Żabieńcu, a zdjęcia na Instagramie parafia_sw_jadwigi_krolowej.

 5. Dziś w ciągu dnia Msze Święte o godz. 9, 11 i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17.

 6. Jutro, w niedzielę, w drugi dzień świąt przypada święto Świętej Rodziny. Msze Święte o godz. 9, 11 i 12.30. Z racji święta nie będzie o 8.30 Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Maryi oraz Mszy Świętej o godz. 17. Ofiary składane tego dnia na tacę, zgodnie z tradycją, przeznaczone będą na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Natomiast Msza Święta o godz. 11 sprawowana będzie w intencji małżeństw naszej parafii, które w tym roku przeżywają 1, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50 i kolejne rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa.

 7. W nadchodzącym tygodniu w liturgii: w poniedziałek święto św. Jana Ap. i Ewangelisty, we wtorek świętych Młodzianków męczenników, a w sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

 8. W piątek przypada koniec roku kalendarzowego, czyli Sylwester. Tego dnia zapraszam na Mszę Świętą na godz. 17, którą będę sprawował w intencji naszej wspólnoty, a także na nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie roku kalendarzowego. Podczas tej Mszy Świętej za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny. Po zakończonym nabożeństwie nie będzie w ten piątek adoracji Najświętszego Sakramentu. Natomiast wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej Kazimierz kard. Nycz udziela na ten piątek dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie zaleca, aby korzystający z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz podjęli zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia albo przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.

 9. W sobotę w Nowy Rok przypada dzień modlitw o pokój na świecie. Msze Święte o godz. 9, 11 i 17. Przypominam o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy Świętej. Tego dnia za publiczny śpiew hymnu „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W tę sobotę nie ma spotkania Kół różańcowych. Przyłożone jest ono na sobotę 8 stycznia na godz. 16.15.

 10. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo eucharystyczne.

 11. W przyszłym roku kolędę rozpocznę od poniedziałku 3 stycznia począwszy od Stefanowa.

 12. Do nabycia jest prasa katolicka. W Gościu Niedzielnym – płyta z czterema ewangeliami z serii Biblia Audio. To pierwsza z dwunastu płyt. Kolejne będą dołączane raz w miesiącu przez cały rok 2022. Cena obecnego numeru to 10zł, natomiast od stycznia cena egzemplarza wzrasta do 8zł.

 13. Najstarszy wizerunek przedstawiający Boże Narodzenie, to pochodząca z III w. płaskorzeźba. Jest na niej żłóbek, w którym leży owinięte w pieluszki Dzieciątko w towarzystwie wołu i osła. Umieszczone są one, bo prorok Izajasz (Iz 1,3) napisał: „Wół rozpoznaje swego pana i osioł żłób swego właściciela”. Dlatego i dziś, i na cały 2022 rok i na całe życie każdego z Was życzę, abyście zawsze umieli rozpoznać przychodzącego Jezusa; abyście umieli rozpoznać Jezusa przychodzącego w drugim człowieku, a nade wszystko abyście umieli rozpoznać Go przychodzącego i działającego w sakramentach. Szczęść Wam Boże!