Ogłoszenia – 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 02.01.2022 r.

  1. Od jutra rozpocznę duszpasterskie odwiedziny, czyli kolędę. Ma ona na celu błogosławieństwo domu i jego mieszkańców, wspólną modlitwę oraz w tym roku krótką duszpasterską rozmowę z mieszkańcami. Dlatego proszę o przygotowanie stołu z białym obrusem, wodę święconą, Pismo Święte oraz krzyż i świece. Proszę też o obecność, w miarę możliwości, wszystkich domowników. Ofiary składane w tym roku przeznaczone będą na prace związane z przygotowaniem naszego kościoła do konsekracji. Proszę jednak, by nigdy brak pieniędzy nie był powodem nie przyjęcia mnie z wizytą. Od tego roku odwiedzam tylko te osoby, które już w minionych latach spotykały się ze mną podczas wizyt duszpasterskich. W przypadku gdyby ktoś chciał uczynić to po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie, to proszę o powiadomienie w zakrystii lub poprzez sąsiadów, czy też poprzez kontakt telefoniczny czy drogą mailową.

  2. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

– poniedziałek (3 stycznia) – ul. Graniczna nr parzyste od godz. 15, a następnie ul. Malinkowa

– wtorek (4 stycznia ) – ul. Graniczna nr nieparzyste i Ptaków Leśnych, od godz. 15

– środa (5 stycznia) – ul. Wierzbowa i Sezamkowa od godz. 15

– czwartek i piątek bez kolędy

– sobota (8 stycznia) – ul. Jastrzębska i Leśników od godz. 10

– poniedziałek (10 stycznia) – ul. Wschodnia, Kolejowa i Przechodnia od godz. 15

  1. W dni kolędy Msze Święte w tygodniu sprawowane są tylko o godz. 8. Nie ma Mszy Świętych o godz. 17. Także kancelaria jest nieczynna. Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po Mszach Świętych.

  2. Jutro o godz. 8 Msza Święta za zmarłych zgłoszonych w wypominkach, a po niej wypominki.

  3. Z powodów osobistych osoby prowadzącej, od jutra nie zostaną wznowione spotkania Środowiska Nowej Ewangelizacji. Następne informacje podam po zakończeniu wizyty duszpasterskiej.

  4. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Święte o godz. 9, 11 i 17. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Ofiary składane na tacę tego dnia przeznaczone są na potrzeby misji. Przypominam też o obowiązku uczestniczenia tego dnia we Mszy Świętej.

  5. W piątek, z racji pierwszego miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

  6. W sobotę o godz. 16.15 przełożone spotkanie Róż różańcowych. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

  7. W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 11 będzie sprawowana w intencji Koła Żywego Różańca i wszystkich mieszkańców Siedlisk. Serdecznie na Nią zapraszam.