Ogłoszenia – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022 r.

  1. Serdecznie dziękuję:  osobom, które zasponsorowały odnowienie tabernakulum, dzięki czemu mogliśmy przy nim uczynić w tym roku Ciemnicę;  za wszystkie ofiary na dekorację Grobu Pańskiego, zarówno te zbierane na poszczególnych ulicach, jak i indywidualne. Dziękuję osobom, które je zbierały. A dziś dziękuję jeszcze mieszkańcom ul. Głównej; osobom, które zasponsorowały nowe lichtarze, tak że na dziś i Oktawę Wielkanocy mogłem na ołtarzu ustawić uroczyście 6 świec; ofiarodawcom słodyczy dla dzieci; osobom, które przyczyniły się do uświetnienia procesji rezurekcyjnej: służbie liturgicznej, panom od baldachimu i chorągwi, bielankom oraz ofiarodawcom kwiatów dla nich (przy okazji dziękuję za ufundowanie nowych pelerynek dla nich), panom, którzy od lat strzelają; nade wszystko z głębi serca dziękuję osobom, dzięki których inspiracji, pracy i zaangażowaniu mieliśmy zmieniającą się dekorację wielkopostną i Grobu Pańskiego.

  1. Dziś Msze Święte o godz. 6, 11 (po niej nowenna do Miłosierdzia Bożego) i 12.30. Nie ma Mszy świętej o godz. 9 i 17.

  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte o godz. 9, 11 (po niej nowenna do Miłosierdzia Bożego) i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17. Tradycyjnie tego dnia będziemy wspierać i modlitwą i ofiarami Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  3. Od wtorku do soboty na zakończenie Mszy będziemy odmawiać nowennę do Miłosierdzia Bożego.

  4. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne. O godz. 19 w Sali na chórze spotkanie Grupy biblijnej.

  5. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio. Następnie Msza Święta zbiorowa zakończona błogosławieństwem relikwiami.

  6. W przyszłą niedzielę, 2 Wielkanocną przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych wolontariusze Caritas będą zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych. Dzięki Waszym ofiarom i darom wielkopostnym wydano 21 paczek świątecznych, w tym 12 pojedynczych, z których każda zawierała ok. 30 produktów.

  7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a o godz. 15 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na które serdecznie zapraszam.

  8. We wtorek, 26 kwietnia, o godz. 19 spotkanie rozpoczynające działanie grupy dla dorosłych (Środowisko Nowej Ewangelizacji).

  9. W niedzielę 8 maja odbędą się spotkania: po Mszy Świętej o godz. 11 dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i Jej Rocznicy, a po Mszy Świętej o godz. 17 dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.