Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego – 24.04.2022 r.

 1. Dziękuję za ofiary złożone w Wielki Piątek na utrzymanie bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz w Poniedziałek Wielkanocny na potrzeby KUL.

 2. Dziękuję serdecznie za pomoc we wczorajszym posprzątaniu dekoracji świątecznej oraz w częściowym uporządkowaniu terenu zielonego wokół kościoła i przy plebanii.

 3. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach Świętych wolontariusze Caritas zbierają ofiary dla naszych podopiecznych. O godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z dodatkowym nabożeństwem.

 4. Od tego tygodnia (po zakończeniu Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocy) znów będą sprawowane dodatkowe nabożeństwa o godz. 17: w środy do MB Nieustającej Pomocy, a w soboty do św. Jadwigi królowej.

 5. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto św. Marka, we wtorek uroczystość św. Wojciecha, a w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej.

 6. We wtorek o godz. 19 spotkanie rozpoczynające działanie grupy dla dorosłych (Środowisko Nowej Ewangelizacji).

 7. W sobotę podczas nabożeństwa do św. Jadwigi Królowej oraz Mszy Świętej o godz. 17 będziemy modlić się za śp. ks. Stanisława Baranowskiego z racji 8 rocznicy śmierci. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w jego intencji.

 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawowane będą one w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą jaka taca gospodarcza na rzecz parafii, a po Mszy Świętej o godz. 11 – z racji pierwszej miesiąca – nabożeństwo i procesja Eucharystyczna.

 10. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 15 maja podczas Mszy Świętej o godz. 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci w niedzielę 8 maja po Mszy Świętej o godz. 11.

 11. Na to spotkanie, 8 maja, po Mszy Świętej o godz. 11 przychodzą też rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.

 12. Natomiast bierzmowanie odbędzie się w środę 8 czerwca, podczas uroczystość odpustowych ku czci św. Jadwigi Królowej, o godz. 18.30. Spotkanie dla kandydatów i ich rodziców również w niedzielę 8 maja, ale po Mszy Świętej o godz. 17.