Ogłoszenia – 3 Niedziela Wielkanocy – 01.05.2022 r.

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Caritas.

 2. Dziękuję też za pomoc we wstępnym zagrodzeniu parafialnego parkingu. Bardzo proszę wjeżdżać na niego przy tablicy ogłoszeń, a wyjeżdżać przy świetlicy.

 3. Dziś rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 4. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawowane one będą: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. W tym roku w tygodniu podczas nabożeństw będziemy wsłuchiwali się w tematykę ewangelizacji i misji. Związane to jest z mającą się odbyć 22 maja w Lyonie beatyfikacją Pauliny Jaricot, dzięki której istnieją Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary i Żywy Różaniec. Na stoliku z prasą katolicką znajdują się kartki z aktualną wersją Litanii loretańskiej.

 5. W tym tygodniu w liturgii: jutro – wspomnienie św. Atanazego, we wtorek – uroczystość NMP, Królowej Polski, w środę – wspomnienie św. Floriana, a w piątek – święto św. św. Apostołów Filipa i Jakuba.

 6. Jutro o godz. 16.40 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta za zmarłych w nich zgłoszonych.

 7. We wtorek, z racji przypadającej uroczystości, Msze Święte według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9 (po niej nabożeństwo majowe), 11 i 17.

 8. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszoczwartkowe, a następnie majowe.

 9. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszopiątkowe, a następnie majowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 10. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z czwartym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Eucharystii nabożeństwo majowe.

 11. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego w Warszawie.

 12. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 15 maja podczas Mszy Świętej o godz. 11. Spotkanie dla rodziców i dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.

 13. Natomiast bierzmowanie odbędzie się w środę 8 czerwca, podczas uroczystość odpustowych ku czci św. Jadwigi, o godz. 18.30. Spotkanie dla kandydatów i ich rodziców również w przyszłą niedzielę, ale po Mszy Świętej o godz. 17.

 14. Na koniec pragnę poinformować zaineresowane osoby z parafii, że decyzją arcybiskupa metropolity częstochowskiego Wacława Depo z dnia 29 marca 2022 r. ks. Daniel Galus, z tzw. Pustelni w Czatachowej, został ukarany karą suspensy obejmującą zakaz wypełniania funkcji związanych z przyjętymi święceniami (a zatem zakaz sprawowania sakramentów i sakramentaliów oraz głoszenia Słowa Bożego), a także zakaz używania stroju duchownego. W związku z karą suspensy Eucharystia i inne sakramenty sprawowane przez ks. Galusa są niegodziwe, a sakrament pokuty nieważny. Wierni uczestniczący w liturgii i korzystający z sakramentów sprawowanych przez ukaranego kapłana zaciągają ciężką winę moralną z tytułu udziału w tym, co stanowi rozłam jedności Kościoła i nieposłuszeństwo wobec władzy kościelnej. Ponadto Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa, a tym samym także dzieła i przedsięwzięcia z nią związane, otrzymały zakaz używania określenia „katolicka”.