Ogłoszenia – Niedziela, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29.05.2022 r.

  1. Dziękuję za uporządkowanie tablic w kościele i kruchcie, za przewieszenie uchwytów na flagi oraz za ofiarowanie kwiatów Matce Boskiej, z racji Dnia Matki.

  2. W minionym tygodniu została przewieziona do kościoła figura Matki Bożej i kapliczka upamiętniająca powstańców styczniowych 1863 r. Parafia wraz z Lasami Państwowymi przygotowuje nowe upamiętnienie tego miejsca.

  3. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe: dziś po Mszy Świętej o godz. 9, a w poniedziałek i wtorek po Mszach Świętych. W identycznym układzie od środy sprawowane będą nabożeństwa czerwcowe.

  4. W tym tygodniu w liturgii: we worek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, a w piątek św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

  5. Dziś można składać na bocznym ołtarzu pytania, na które postaram się odpowiedzieć za tydzień.

  6. W czwartek – pierwszy miesiąca – o godz. 8 Msza Świętą wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po niej nabożeństwo pierwszoczwartkowe, a następnie czerwcowe.

  7. Zbliża się nasza doroczna uroczystość odpustowa. Od jutra, po zakończonym nabożeństwie, rozpocznie się modlitwa nowennowa do naszej patronki. W dni nowenny nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od jutra będzie można składać na bocznym ołtarzu intencje, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa w dniu odpustu. Ponadto w piątek, sobotę i przyszłą niedzielę w ramach przygotowań do odpustu będziemy przeżywali nabożeństwo adoracyjne. Program adoracji jest następujący: Piątek: o godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu; od godz. 16 – możliwość spowiedzi; o godz. 17 – Msza Święta, nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z czerwcowym, a następnie nowenna przed odpustem; od godz. 18.15 – możliwość spowiedzi; o godz. 19 – dodatkowa Msza Święta; Sobota: o godz. 15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i wystawienie Najświętszego Sakramentu; o godz. 16.15 – spotkanie Róż różańcowych połączone z piątym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca; o godz. 17 – Msza Święta, nabożeństwo czerwcowe i nowenna przed odpustem; o godz. 19 – zakończenie adoracji; Niedziela: adoracja będzie miała miejsce między Mszami Świętymi.

  1. W sobotę przypada 34. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza, proszę o modlitwę w jego intencji.

  2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. Po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo eucharystyczne z procesją, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, a po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Przypominam, że tego dnia kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.

  3. Parafia w Baniosze organizuje w dniach 11-19 lipca autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt 1950 zł i 250 euro. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką w niedzielę 19 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18. Więcej informacji na stornie internetowej www.parafiabaniocha.waw.pl.