Ogłoszenia – Niedziela, uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 05.06.2022 r.

 1. Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji na dzisiejszą uroczystość. W sposób szczególny dziękuję za wyrzeźbienie elementów drewnianych.

 2. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

 3. Dziś kończymy nabożeństwo adoracyjne przed odpustem. Między mszami możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. A po wszystkich Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.

 4. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w środę uroczystość naszej patronki św. Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie św. Barnaby.

 5. Jutro o godz. 16.40 modlitwy wypominkowe, a o godz. 17 Msza Święta w intencji naszych zmarłych.

 6. Do wtorku włącznie na bocznym ołtarzu można składać intencje, które zostaną odczytane podczas nabożeństwa w dniu odpustu.

 7. W środę będziemy przeżywali doroczną uroczystość odpustową ku czci naszej patronki św. Jadwigi. O godz. 16.45 nabożeństwo do św. Jadwigi, a o 17 Msza Święta odpustowa zakończona procesją. Następnie o godz. 18.30 Msza Święta, podczas której grupa młodzieży przystąpi do sakramentu bierzmowania (proszę o modlitwę za nich). Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 8. W piątek o godz. 19 w Sali na chórze spotkanie Grupy biblijnej. Nadal wczytujemy się w księgę Dziejów Apostolskich, którą w sposób szczególny czytaliśmy też w liturgii w okresie wielkanocnym.

 9. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

 10. Proszę o kontakt osoby przygotowujące ołtarze na Boże Ciało.

 11. Parafia w Baniosze organizuje w dniach 11-19 lipca autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt 1950 zł i 250 euro. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką w niedzielę 19 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18. Więcej informacji na stornie internetowej parafiabaniocha.waw.pl.