Ogłoszenia – Niedziela, uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12.06.2022 r.

 1. Dziękuję za ofiary, jakie złożyliście w ubiegłą niedzielę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 2. Dziękuję rodzicom młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania za udekorowanie kościoła. Dziękuję za ofiarowanie i posadzenie nowych roślin wokół kościoła. Dziękuję też za troskę o nasze bukszpany i ich przycięcie.

 3. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane są w naszej parafii: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. W Boże Ciało będzie miało ono miejsce podczas procesji.

 4. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Antoniego z Padwy, we wtorek bł. Michała Kozala, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.

 5. Jutro, z racji 13. dnia miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 17 i nabożeństwie czerwcowym nabożeństwo fatimskie zakończone procesją z figurą Matki Bożej.

 6. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 9 i 11. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17. Po Mszy Świętej o godz. 11 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Proszę więc o zaangażowanie się mieszkańców w budowę i dekorację ołtarzy. Zapraszam ministrantów, asystę procesyjną (potrzeba po 8 mężczyzn do posługi podczas procesji między poszczególnymi ołtarzami – od kościoła mieszkańcy Siedlisk, od I ołtarza mieszkańcy Stefanowa, od II ołtarza mieszkańcy Zakładu Rybackiego i od III ołtarza mieszkańcy Żabieńca). Zapraszam bielanki oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach z uroczystości (dla bielanek proszę o kwiaty do sypania). Tradycyjnie podczas procesji między II a III ołtarzem odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone będą na zakup nowego nagłośnienia.

 7. W piątek na terenie naszej archidiecezji warszawskiej możemy spożywać pokarmy mięsne. Jeśli ktoś chce skorzystać z dyspensy, to jest zachęcony przez naszego ordynariusza Kazimierza kard. Nycza do modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

 8. Również w piątek, za racji 3. miesiąca, o godz. 17 Msza Święta wotywna o Miłosierdziu Bożym. Po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe oraz możliwość adoracji do godz. 19. Od godz. 18.15 jest także okazja do skorzystania ze spowiedzi.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych wolontariusze Caritas będą zbierać ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.

 10. Również w przyszłą niedzielę, ale o godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio. Następnie Msza Święta zbiorowa zakończona błogosławieństwem jego relikwiami.

 11. Parafia w Baniosze organizuje w dniach 11-19 lipca autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt 1950 zł i 250 euro. Ostatnie spotkanie przed pielgrzymką w przyszłą niedzielę, 19 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18. Więcej informacji na stornie internetowej parafii w Baniosze: parafiabaniocha.waw.pl.