Ogłoszenia – 17 Niedziela Zwykła – 24.07.2022 r.

  1. Trwają prace malarskie, dlatego nadal proszę o modlitwę za nie. Został pomalowany chór i trwają na nim prace porządkowe. W tym tygodniu przed nami bardzo trudna praca – pomalowanie prezbiterium. Rozpoczęły się też prace związane z uporządkowaniem ruchu na terenie parkingu. Informuję, że pojawią się znaki – wjazd będzie tylko przy tablicy ogłoszeń, a wyjazd bliżej świetlicy Żabka (łatwiej, czyli bezpieczniej będzie można zobaczyć samochody nadjeżdżające z lewej strony).

  2. Przypominam, że zgodnie z tradycją, w lipcu i sierpniu w niedziele Msze Święte odprawiane są o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00.

  3. Serdecznie dziękuję za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na rzecz podopiecznych parafialnej Caritas.

  4. Dziś rozpoczynamy 9. tygodniową modlitewną nowennę przed rozpoczęciem misji parafialnych. Przed błogosławieństwem podczas każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę, aby duchowo przygotowywać się całą naszą wspólnotę na misje parafialne, które odbędą się w dniach 25 września – 2 października. Proszę też o codzienne jej odmawianie w domach, a szczególnie o zaniesienie jej do osób starszych i chorych, które nie mogą już przychodzić do kościoła, aby w ten sposób miały duchową z nami łączność. Tekst modlitwy można wziąć ze stolika z prasą katolicką, znaleźć na stornie parafialnej czy facebooku.

  5. Dziś oraz w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbieram ofiary, jako wsparcie dla osób, którzy przygotowują obiad dla pątników pielgrzymujących przez teren naszej parafii w dniu 6 sierpnia. Nowe osoby, które chcą się włączyć w przygotowanie posiłku proszę o kontakt. Także osoby, które przygotowują posiłki proszę o kontakt.

  6. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto św. Jakuba, we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny (tego dnia pamiętajmy o modlitwie za naszych dziadków prosząc dla żywych o Boże błogosławieństwo, zaś dla zmarłych o życie wieczne), a w piątek św. Marty.