Ogłoszenia – 18 Niedziela Zwykła – 31.07.2022 r.

 1. Przypominam, że zgodnie z tradycją, również w sierpniu w niedziele Msze Święte będą odprawiane są o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00.

 2. Nadal trwają prace malarskie. I chociaż zmierzają już ku końcowi, to jednak nadal proszę o modlitwę za nie. Od tego tygodnia znów będą sprawowane dodatkowe nabożeństwa: w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę ku czci naszej patronki. Także w piątki po Mszy Świętej do 19 znów będzie można adorować Jezusa Eucharystycznego.

 3. W minionym tygodniu zostały postawione znaki, mające ułatwić bezpieczne wyjeżdżanie z naszego parkingu. Dziękuję za okazaną pomoc w ich zamontowaniu.

 4. Dziś po Mszach Świętych zbieram ofiary na posiłek dla pątników pielgrzymujących w sobotę przez teren naszej parafii. Zachęcam też nowe osoby do włączenia się w przygotowywanie tego posiłku. Nowe osoby oraz osoby przygotowujące posiłek proszę o kontakt ze mną. Według danych organizatorów pielgrzymi powinni być na stadionie ok. godz. 14.00. Jako wyraz wdzięczności zapraszam w sobotę, 13 sierpnia, na Mszę Świętą o godz. 17, podczas której będę modlił się w Waszej intencji (za ofiarodawców, a szczególnie za osoby przygotowujące posiłek). Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza, także 6 sierpnia z parafii św. Anny w Piasecznie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 w tamtejszym domu parafialnym, a zapisy na pielgrzymkę odbędą się 3 i 4 sierpnia w godz. 12.00 – 20.00 w domu parafialnym.

 5. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek św. Jana Marii Vianneya, a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

 6. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Jutro przypada również 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego czynu o godz. 17 zabiją dzwony naszego kościoła. W tym czasie proszę o odmówienie modlitwy za poległych w Powstaniu Warszawskim.

 7. Jutro o godz. 16.40 wypominki, zaś o godz. 17 Msza Święta za zmarłych w nich zgłoszonych.

 8. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 9. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 10. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych.

 11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na pokrycie wydatków związanych z pozyskaniem i z umieszczeniem relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo eucharystyczne i procesja.

 12. Kontynuujemy modlitwę przed rozpoczęciem misji parafialnych. Zachęcam do wzięcia tekstu ze stolika z prasą i codziennego odmawiania.