Ogłoszenia – 31 Niedziela Zwykła – 30.10.2022 r.

 1. Dziękuję za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na potrzeby podopiecznych naszej Caritas. Dziękuje też za ofiarowanie kwiatów dla Matki Bożej.

 2. W minionym tygodniu została odnowiona znajdująca się pod prezbiterium Sala papieska.

 3. Wypominki za zmarłych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Od czwartku do rozpoczęcia Adwentu w tygodniu na zakończenie Mszy Świętych będziemy sukcesywnie ogarniać modlitwą zgłoszonych zmarłych odmawiając dziesiątkę Różańca. W ich intencji sprawowane będą także Msze Święte w pierwsze poniedziałki miesiąca.

 4. Można już zamawiać intencje mszalne na rok 2023.

 5. Jutro ok. godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo różańcowe.

 6. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o godz. 9 i 17. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 11. Natomiast Msza Święta o godz. 17 będzie sprawowana w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach. Po niej odbędzie się procesja żałobna. Przypominam, że tego dnia każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej tak, jak w niedziele.

 7. W środę przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli dzień modlitw za zmarłych będących w czyśćcu. Msza Święta o godz. 17 będzie sprawowana w intencji zmarłych zgłoszonych w wypominkach (nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Po jej zakończeniu odbędzie się procesja żałobna. Tego dnia, aby uzyskać odpust za osobę zmarłą wystarczy nawiedzić kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie wiary. Tego dnia nasz kościół będzie otwarty od godz. 8 do 20.

 8. Przypominam, że w dniach od 1 do 8 listopada możemy codziennie uzyskać dla zmarłych odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie (choćby w myśli) modlitwy za zmarłych.

 9. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza.

 10. W czwartek , pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 11. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 12. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i trzecie z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 13. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszego kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, nabożeństwo Eucharystyczne. Ponadto po tej Mszy Świętej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.