Ogłoszenia – 1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

 1. Dziękuję za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej Caritas.

 2. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

 3. Rozpoczynamy Adwent. Roraty, czyli adwentowe Msze Święte ku czci Matki Bożej będą sprawowane w naszej parafii, we wszystkie dni powszednie aż do Wigilii włącznie o godz. 7, zaś na godz. 6.40 zapraszam na śpiewanie Godzinek. Tegoroczne Roraty przeżywać będziemy ze św. Joachimem, dziadkiem Pana Jezusa. W Adwencie w dni powszednie Msze Święte o godz. 17 sprawowane będą tylko w piątki i soboty. W środy po Roratach nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 4. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które przygotowały dekorację adwentową naszej świątyni.

 5. Od dziś przy obrazie Jezusa Miłosiernego można składać produkty żywnościowe oraz środki chemiczne dla podopiecznych naszej parafialnej Caritas.

 6. W tym tygodniu w liturgii: w środę święto św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 7. We wtorek nie będzie spotkania grupy modlitewno-formacyjnej dla dorosłych.

 8. Od wtorku Pan kościelny będzie rozprowadzać opłatki po Siedliskach, a od czwartku po Żabieńcu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na sfinalizowanie zakupu kopii krzyża wawelskiego. W opłatki można się również zaopatrywać w zakrystii i w kancelarii w godzinach urzędowania.

 9. W czwartek, po Roratach, z racji pierwszego miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 10. W piątek, z racji pierwszego miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 11. W sobotę, z racji pierwszej miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i czwarte z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 12. W przyszłą niedzielę odbędzie się konsekracja naszego kościoła. Msze Święte o godz. 9 i 12. Po Mszy Świętej o godz. 9, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, nabożeństwo eucharystyczne. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 11 i 17. Mszy Świętej o godz. 12 przewodniczył będzie Kazimierz kard. Nycz. Przy okazji informuję, że mamy już nowe chodniki do wystroju naszego kościoła. Dziękuję tu młodzieży, która w tym roku przystąpiła do bierzmowania oraz ich rodziców za współfinansowanie 14-metrowego chodnika przez środek kościoła. Od tego tygodnia mam też flagi do dekorowania naszego kościoła na wielkie uroczystości: Polski, Węgier, Litwy, Ukrainy – https://chwalazapomniana.pl/o-tym-jak-krolowa-jadwiga-o-rus-wojowala/, województwa mazowieckiego i gminy Piaseczno.

 13. Także w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek z racji Niedzieli Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 14. Do nabycia prasa katolicka. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz na rok 2023 z wizerunkami polskich świętych. Na stoliku z prasą leżą też zaproszenia na uroczystość konsekracji. Bardzo serdecznie dziękuję osobie, która sponsorowała ich wydrukowanie.