Ogłoszenia – 4 Niedziela Wielkanocy – 30.04.2023 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Proszę o modlitwę w tej intencji.

 2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Atanazego, w środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w czwartek wspomnienie św. Floriana, a w sobotę święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

 3. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Sprawowane one będą: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

 4. Jutro o godz. 16.40 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta w intencji zmarłych w nich zgłoszonych.

 5. W środę, z racji przypadającej uroczystości Maryi, Królowej Polski, Msze Święte według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9 (po niej nabożeństwo majowe), 11 i 17. Tego dnia nie będzie nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszoczwartkowe, a następnie majowe.

 7. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa. Po Eucharystii wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: najpierw pierwszopiątkowe, a następnie majowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 8. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych połączone z czwartym nabożeństwem 5 pierwszych sobót miesiąca. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Eucharystii nabożeństwo majowe.

 9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą jaka taca gospodarcza, a po Mszy Świętej o godz. 11, z racji pierwszej miesiąca, nabożeństwo i procesja Eucharystyczna.

 10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i Jej Rocznicy. Rocznica odbędzie się 14 maja na Mszy Świętej o godz. 11, a I Komunia Święta 21 maja na dodatkowej Mszy Świętej o godz. 12.30.

 11. Ponadto w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17 odbędzie się pierwsze spotkanie nowej grupy osób przygotowujących się do bierzmowania. Zapraszam uczniów od klasy 7 i starszych wraz z rodzicami.