Ogłoszenia – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

 1. Dziękuję za ofiary jakie w ubiegłą niedzielę złożyliście na potrzeby podopiecznych naszej Caritas.

 2. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu dekoracji na dzisiejszą uroczystość.

 3. Dziękuję też rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii – odnowienie kielicha mszalnego, w którym dziś odprawiane są Msze Święte.

 4. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe: dziś po Mszy Świętej o godz. 9 i do środy po Mszach Świętych. W identycznym układzie od czwartku sprawowane będą nabożeństwa czerwcowe.

 5. W tym tygodniu w liturgii: jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w środę święto nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a w sobotę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy.

 6. Od 30 maja, z racji nowenny do św. Jadwigi, nie będzie dodatkowych nabożeństw.

 7. W piątek, sobotę i niedzielę w ramach przygotowań do odpustu – uroczystości św. Jadwigi będziemy przeżywali nabożeństwo adoracyjne. Program jest następujący: w piątek i sobotę o godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną adorację do godz. 19; o godz. 17 Msza Święta, a po niej nabożeństwo czerwcowe i nowenna przed uroczystością naszej patronki. Ponadto: w piątek, z racji pierwszego miesiąca, od godz. 16 do 16.50 i od godz. 18.15 do 18.50 możliwość skorzystania ze spowiedzi, a o godz. 19 dodatkowa Msza Święta; a w sobotę o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych. W niedzielę adoracja będzie między Mszami Świętymi do Mszy Świętej o godz. 17.

 8. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dostałem zaproszenia na koncert Oratorium ku czci św. Stanisława Papczyńskiego, który odbędzie się w ramach Święta Dziękczynienia w przyszłą niedzielę o godz. 19.45 na Wilanowie. Odbiór dziś w zakrystii, bo do jutra trzeba zgłosić potwierdzenie udziału.

 9. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

 10. W naszym dekanacie rozpoczyna działalność nowa parafia pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Mysiadle przy ul. Kościelnej 1. Od przyszłej niedzieli, 4 czerwca, będą tam odprawiane Msze Święte. Ks. Leszek Kwiatkowski zaprasza w sposób szczególny na Mszę Świętą w sobotę 10 czerwca na godz. 17.30, podczas której ks. Kazimierz kard. Nycz poświęci kaplicę.

 11. W tym tygodniu obchodził 60 rocznicę święceń kapłańskich ks. Mieczysław Stefaniuk. Za inicjatora powstania naszej parafii módlmy się: Zdrowaś Maryjo…