Ogłoszenia – Uroczystość Trójcy Świętej – 04.06.2023 r.

  1. Dziś między Mszami możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, w ramach dorocznej adoracji i przygotowań do odpustu.

  2. Dziś przypada 35. rocznica konsekracji biskupiej naszego ordynariusza, Kazimierza kard. Nycza – proszę o modlitwę w Jego intencji.

  3. Dziś po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

  4. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane są w naszej parafii: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych. W Boże Ciało będzie miało ono miejsce podczas procesji.

  5. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Bonifacego, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a w piątek święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego

  6. Jutro o godz. 16.40 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta w intencji zmarłych w nich zgłoszonych.

  7. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Święte o godz. 9 i 11. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17. Po Mszy Świętej o godz. 11 wyruszymy z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy. Proszę więc o zaangażowanie się mieszkańców w budowę i dekorację ołtarzy. Zapraszam ministrantów, asystę procesyjną (potrzeba po 8 mężczyzn do posługi podczas procesji między poszczególnymi ołtarzami – od kościoła mieszkańcy Siedlisk, od I ołtarza mieszkańcy Stefanowa, od II ołtarza mieszkańcy Zakładu Rybackiego i od III ołtarza mieszkańcy Żabieńca). Zapraszam bielanki oraz dzieci komunijne i rocznicowe w strojach z uroczystości (dla bielanek proszę o kwiaty do sypania). Tradycyjnie podczas procesji między II a III ołtarzem odśpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.

  8. W piątek na terenie naszej archidiecezji warszawskiej możemy spożywać pokarmy mięsne. Jeśli ktoś chce skorzystać z dyspensy, to jest zachęcony przez naszego ordynariusza do modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

  9. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.+9*

  10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli siostry franciszkanki Rodziny Maryi. Przybliża nam one postać ich założyciela św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Jego relikwie ofiarował nam ks. Mieczysław Stefaniuk w dniu konsekracji naszego kościoła. Ofiary składane na tace przeznaczone będę na dzieła prowadzone przez siostry.