Ogłoszenia – 10 Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

  1. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przebiegu uroczystości Bożego Ciała i procesji z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję też za kwiaty od ołtarzy Bożego Ciała, które teraz dekorują nasz kościół. Za Wasz trud, poświęcenie i zaangażowanie składam serdeczne „Bóg zapłać”, dlatego też Mszę Świętą w czwartek będę sprawował za Was, za Wasze rodziny i w Waszych intencjach jako wyraz mojej wdzięczności. Przy okazji informuję, że na parafialnym facebooku znajduje się fotorelacja z tej uroczystości. Nie trzeba mieć samemu facebooka, aby móc ją obejrzeć. Zachęcam.

  2. Dziękuję też państwu młodym za posprzątanie i dodekorowanie kościoła.

  3. Dziękuję ponadto za ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej.

  4. Przypominam, że nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa sprawowane są: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9, zaś w tygodniu po Mszach Świętych.

  5. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, w środę bł. Michała Kozala, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

  6. We wtorek, z racji 13. dnia miesiąca, nie będzie Mszy Świętej o godz. 8. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 nabożeństwo czerwcowe, a następnie fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej. Tego dnia o. Maksymilian Stępień będzie obchodził 25.lecie święceń kapłańskich. Mszę Świętą o godz. 17 będę sprawował w Jego intencji. Proszę też tego dnia o indywidualną modlitwę za Niego.

  7. W czwartek z racji zakończenia dawnej oktawy Bożego Ciała nie będzie Mszy Świętej o godz. 8, lecz o godz. 17. Po Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym procesja Eucharystyczna. Po jej zakończeniu błogosławieństwo wianków.

  8. W piątek z racji przypadającej uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów, proszę więc o Waszą modlitwę w tej intencji.

  9. W przyszłą niedzielę wolontariusze Caritas będą po Mszach Świętych zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych. O godz. 17 nabożeństwo do św. o. Pio, a po nim Msza Święta zbiorowa zakończona indywidualnym błogosławieństwem relikwiami.

  10. Na stoliku z prasą leżą do zabrania książki i foldery o św. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim.