Ogłoszenia – 17 Niedziela Zwykła – 30.07.2023 r.

 1. Przypominam, że zgodnie z tradycją, w lipcu i sierpniu w niedziele Msze Święte odprawiane są o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00.

 2. Dziś po Mszach Świętych zbieram ofiary na posiłek dla pątników pielgrzymujących w przyszłą niedzielę przez teren naszej parafii. Zachęcam też nowe osoby do włączenia się w przygotowywanie tego posiłku. Nowe osoby oraz osoby przygotowujące posiłek proszę o kontakt ze mną. Według danych organizatorów pielgrzymi powinni być na stadionie ok. godz. 14.00. Jako wyraz wdzięczności zapraszam w sobotę, 12 sierpnia, na Mszę Świętą o godz. 17, podczas której będę modlił się w Waszej intencji (za ofiarodawców, a szczególnie za osoby przygotowujące posiłek).

 3. Informuję, że najstarsze ławki stojące na dworze zostały zabrane do naprawy i odnowienia. Przygotowujemy także pomieszczenia w wieży do remontu. Proszę o modlitwę za te prace.

 4. Wczoraj nasza parafialna Caritas wydała 15 paczek, w tym 8 pojedynczych, z których każda zawierała prawie 20 produktów.

 5. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, a w piątek św. Jana Marii Vianneya.

 6. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Natomiast 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego czynu o godz. 17 zabiją dzwony naszego kościoła. W tym czasie proszę o odmówienie modlitwy za poległych w Powstaniu Warszawskim i zmarłych powstańców.

 7. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 8. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 9. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych. O godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a po niej Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 10. W przyszła niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby gospodarcze naszej wspólnoty, zaś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 11 nabożeństwo Eucharystyczne z procesją.

 11. W zakrystii można nabyć: modlitewnik dla osób starszych Pozostań z nami, Panie Jezu w cenie 21 zł oraz pamiątkowe różańce związane z konsekracją naszego kościoła w cenie 20 zł.