Ogłoszenia – 19 Niedziela Zwykła – 13.08.2023 r.

 1. Przypominam, że zgodnie z tradycją, również w sierpniu w niedziele Msze Święte odprawiane są o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17.00.

 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do goszczenia pielgrzymów, którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali przez naszą parafię. Po sprzątaniu okazało się, że pozostała salaterka i dwa wiadra po kiszonych ogórkach. Po odbiór zapraszam do zakrystii.

 3. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby gospodarcze naszej wspólnoty.

 4. Równie serdecznie dziękuję za kwiaty do dekoracji prezbiterium i za ułożenie ich.

 5. Informuję, że zostały rozpoczęte prace związane z uporządkowaniem terenu przed murem kościelnym przy Świetlicy Żabka i z posadzeniem tam roślin.

 6. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, we wtorek uroczystość Wniebowzięcia NMP, a w czwartek wspomnienie św. Jacka.

 7. We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia Maryi Msze Święte o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Podczas każdej Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 17. Przypominam też o obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej tego dnia. W związku z powodzią w Słowenii tego dnia po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc powodzianom.

 8. W piątek o godz. 17 Msza Święta wotywna o Bożym Miłosierdziu, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i do godz. 19 możliwość adoracji i spowiedzi.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 nabożeństwo do św. o. Pio, a po nim Msza Święta zbiorowa zakończona błogosławieństwem jego relikwiami.

 10. Również w przyszłą niedzielę na godz. 14 zapraszam na Zimne Doły na Mszę Świętą polową.

 11. Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele parafialnej Caritas będą po Mszach Świętych zbierali ofiary do puszek dla naszych podopiecznych.

 12. Szkoła Nowej Ewangelizacji organizuje w dniach 25-27 sierpnia Kurs Nowe Życie w parafii św. Jakuba w Warszawie. Więcej informacji o kursie i zapisach na plakacie i ulotkach. https://snewarszawa.pl/nowezycie