Ogłoszenia – 22 Niedziela Zwykła – 03.09.2023 r.

 1. W minionym tygodniu dostałem protokół powizytacyjny. W zakończeniu ks. bp Michał Janocha napisał: Dziękuję wszystkim wiernym, z którymi dane mi było spotkać się i rozmawiać podczas mojej wizytacji, za zaangażowanie w życie parafii. To tutaj, na wspólnie przemierzanej drodze, objawia się najważniejszy, autentyczny wymiar synodu. Niech święta Jadwiga Królowa uczy Was wszystkich zawierzenia Jezusowi do końca.

 2. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie, która ufundowała ornat Serca Maryi, który wczoraj pobłogosławiłem.

 3. Dziękuję również Państwu młodym oraz ich bliskim za posprzątanie i udekorowanie kościoła.

 4. Dziękuję także za pomoc w nasadzeniu nowych roślin przed murem i w otoczeniu kościoła.

 5. Przypominam, że od dziś Msze Święte w niedziele są sprawowane o godz. 9, 11 i 17. Nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30.

 6. W tym tygodniu w liturgii: w czwartek wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, a w piątek święto Narodzenia NMP.

 7. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.

 8. Także jutro o godz. 16.45 wypominki, a po nich Msza Święta za zmarłych w nich zgłoszonych.

 9. We wtorek o godz. 19 w Sali na chórze odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Źródło nadziei”. Niestety w tym roku nie będą odbywać się spotkania grupy biblijnej. Bardzo proszę o modlitwę za p. Beatę, która dotychczas prowadziła te spotkania: o szybki powrót do pełni zdrowia dla niej.

 10. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

 11. W sobotę o godz. 17 nabożeństwo do św. Jadwigi, a następnie Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.

 12. Także w sobotę w parafii w Zalesiu Górnym odbędzie się spotkanie księży naszego dekanatu rozpoczynające nowy rok duszpasterski. Proszę więc o modlitwę za nas.

 13. Również w sobotę w godz. 17-19 na Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym w Warszawie odbędzie się Orszak Dziejów upamiętniający rodzinę Ulmów. W programie tego plenerowego widowiska historycznego: korowód 100 postaci z historii Polski, wspólny polonez widzów i aktorów oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży.

 14. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Warszawskiego, zaś podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów.

 15. Również w przyszłą niedzielę parafia w Zalesiu Dolnym zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium w Pieczyskach. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 16. Za dwa tygodnie, w niedzielę, 17 września, rozpocznie się w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia Komunii Świętej i wznowimy przygotowania do bierzmowania. Po Mszy Świętej o godz. 11 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III. Natomiast po Mszy Świętej o godz. 17 zapraszam kandydatów do bierzmowania. Zapraszam młodzież od klasy ósmej wzwyż. To ostatni termin zgłaszania przez rodziców kandydatów.