Ogłoszenia – 26 Niedziela Zwykła – 01.10.2023 r.

 1. Serdecznie dziękuję osobom, które w minionym tygodniu włączyły się w akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”.

 2. Tak samo dziękuję osobom, które ofiarowały kwiaty dla Matki Bożej: zarówno przed obraz, jak i przed figurę.

 3. Wczoraj dzięki Waszym ofiarom wolontariusze Caritas wydali naszym podopiecznym 15 paczek, w tym 7 pojedynczych, z których każda zawierała prawie 20 produktów.

 4. Rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Odprawiane są one w naszej parafii: w niedziele po Mszy Świętej o godz. 9.00, a tygodniu po Mszach Świętych. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny.

 5. Niestety nadal w tym tygodniu będą utrudnienia w dotarciu do kancelarii z racji prowadzonego remontu wejścia do niej.

 6. W tym tygodniu w liturgii: jutro wspomnienie Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. s. Faustyny, a w sobotę NMP Różańcowej.

 7. Jutro o godz. 16.45 wypominki, a o godz. 17 Msza Święta za zmarłych w nich zgłoszonych.

 8. W środę w Watykanie rozpocznie się XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, które będzie trwało do 29 października.

 9. W czwartek, pierwszy miesiąca, o godz. 8.00 Msza Święta wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa: pierwszoczwartkowe, a po nim październikowe.

 10. W piątek, pierwszy miesiąca, od godz. 16 możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej nabożeństwa: pierwszopiątkowe, a następnie różańcowe. Od godz. 18.15 kolejna możliwość skorzystania ze spowiedzi i o godz. 19 dodatkowa Msza Święta.

 11. W sobotę, pierwszą miesiąca, o godz. 16.15 spotkanie Róż różańcowych i drugie z pięciu nabożeństw Pierwszych sobót miesiąca. To nabożeństwo połączone będzie z nabożeństwem październikowym, dlatego tego dnia nabożeństwa różańcowego nie będzie po Mszy Świętej. Tego dnia nie będzie też nabożeństwa do św. Jadwigi. O godz. 17 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

 12. W sobotę o godz. 18 w parafii Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie nasz ordynariusz Kazimierz kard. Nycz ustanowi diecezjalne sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Pośredniczki Wszelki Łask. Zapraszam do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu.

 13. Informuję, że parafia przygotowuje na przyszły rok wydanie kalendarza ściennego z racji I rocznicy konsekracji naszego kościoła. Ponieważ archiwum parafialne jest ubogie w zdjęcia, to proszę o udostepnienie zdjęć historycznych z budowy kaplicy i kościoła.